سند آپارتمان را به نام سهراب مرادی زدند

یک خیّر ورزشی جور بدقولی مسئولان را کشید

پیگیری‌های اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان نتیجه داد و سهراب مرادی با تأخیری چند ساله، آپارتمانی را که بعد از قهرمانی در المپیک ریو به او وعده داده بودند، تحویل گرفت. طی مراسمی که روز گذشته در استانداری اصفهان برگزار شد، با حضور سیدرضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک و علی مرادی، رئیس فدراسیون وزنه‌برداری از تمبر یادبود و سردیس سهراب مرادی رونمایی شد و المپین طلایی نصف‌جهان کلید آپارتمان اهدایی را تحویل گرفت تا پس از چند سال آزردگی خاطر او از بابت بدقولی مسئولان برطرف شود.

پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

این واحد مسکونی توسط خانواده مرحوم ولی‌اله احمدی تهیه شده که سند آن به نام قهرمان طلایی اصفهان شده و در این مراسم به او اهدا شد. تجلیل از رؤسای هیئت‌های ورزشی استان اصفهان، برنامه دیگر در نظر گرفته شده با حضور رئیس کمیته ملی المپیک بود؛ اما به دلیل حضور مسئولان در مراسم بهره‌برداری از سالن اختصاصی ژیمناستیک آموزش‌وپرورش استان اصفهان که توسط خیر احداث شده بود، با تأخیر به انجام رسید. تا پیش از شروع رسمی مراسم، معاونان اداره ورزش و جوانان استان اصفهان، به بیان توضیحاتی در حوزه تخصصی خود پرداختند. سیدمحمد طباطبایی، مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان در مراسم تجلیل از رؤسای هیئت‌های ورزشی به حضور علیرضا رحیمی، مدیر اسبق تربیت‌بدنی استان اشاره کرد و جانمایی دهکده المپیک را اقدام ماندگار او برای ورزش نصف‌جهان نامید و گفت: ورزشگاه نقش‌جهان تا ۵۰ سال آینده می‌تواند ظرفیت ملی فوتبال را پوشش دهد. او به تدوین برنامه راهبردی ورزش استان اشاره کرد و بیان داشت: برنامه عملیاتی این سند چند روزی است آغاز شده و با توجه به شرایط کرونایی ورزش، امیدواریم بتوانیم گام‌های بسیار خوبی در راستای رشد و توسعه ورزش استان برداریم.
طباطبایی خطاب به مسئولان حاضر در مراسم تأکید کرد: با تشکیل شورای راهبردی ورزش و دعوت از فرهیختگان و اساتید دانشگاه برنامه‌ریزی شده و برنامه عملیاتی ورزش اصفهان آماده است که با اجرای آن در راستای سیاست‌های کلان ورزش استان و کشور شاهد حضور پررنگ ورزشکاران اصفهان در میادین کشوری و جهانی باشیم و ورزش این دیار نقش مهمی را در عزت و اقتدار ملی ایفا کند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان، حضور خیران در عرصه ورزش را اتفاق بزرگی قلمداد کرد و گفت: بزرگ‌ترین مجموعه ورزش‌های ساحلی در ورزشگاه آزادی خوراسگان کلنگ‌زنی شده و به همت خیران احداث خواهد شد تا در آینده تحول بسیار بزرگی در توسعه و رشد این رشته‌ها داشته باشیم.
رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک نیز در این مراسم، اصفهان را خاستگاه فرهنگ نامید و با اشاره به دیدارش با توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک گفت: در این دیدار باخ گفت که هر روز به اصفهان می‌رود، در واقع او چند بار به صورت شخصی به شیراز و اصفهان سفر کرده و تابلوهایی را که سوغات برده بود، به دیوار منزلش نصب کرده بود و می‌گفت با نگاه کردن به این تابلوها هر روز به اصفهان و شیراز سفر می‌کنم.
او با بیان اینکه اگر در جامعه‌ای پیشرفت باشد، یأس و ناامیدی نیست، تأکید کرد: ورزش یکی از کانون‌های اصلی پیشرفت است که در دوره کرونا مسئولیت بیشتری دارد و اگر در حوزه سلامت اجتماعی سرمایه‌گذاری شود از بسیاری آسیب‌های اجتماعی خطرناک جلوگیری خواهد شد.
صالحی امیری ورزش را یکی از قدرت‌های نرم امروزی عنوان کرد که با ایجاد زیرساخت‌های ورزشی و میزبانی می‌توانیم قدرت خود را نشان دهیم.
او با بیان اینکه غرور ملی از سکه و سکو بـالاتــر اســـت، مـوفقـیـت‌هـــای سهراب مرادی را ارزشمند عنوان کرد و مدعی شد افتخارآفرینی ورزشکاران کشورمان در رویدادهای برون‌مرزی و مهم، افتخار همگانی به همراه دارد.
کوروش محمدی، رئیس هیئت گلف استان اصفهان به نمایندگی از رؤسای هیئت‌های ورزشی از تلاش‌های صورت‌گرفته برای توسعه ورزش استان تقدیر کرد و تلاش جامعه ورزش را در راستای توسعه هر چه بیشتر این مقوله که سلامت عمومی را همراه دارد، عنوان کرد.
او افـزود: گـلــف سـابـقـه‌ای سی‌ساله در اصفهان دارد؛ اما سال 97 و زمانی که ریاست هیئت گلف استان را برعهده گرفتم، هیچ زیرساختی برای این رشته وجود نداشت و با همت جمعی و بدون منابع دولتی، بهترین سایت مینی‌گلف کشور در اصفهان تأسیس شد، همچنین سایت نفش‌جهان نیز در حال بازسازی است و می‌تواند در آینده میزبانی رویدادهای مهمی را برعهده بگیرد.
حــسـیــن یــارمـحـمـدیــان، رئــیـس هـیـئـت بدن‌سازی استان اصفهان نیز دیگر سخنران مراسم بود که مدعی شد رؤسای هیئت‌های ورزشی با اعتبار و نفوذ شخصی خود هیئت‌ها را اداره می‌کنند که موضوع با اهمیتی است. علیرضا رحیمی، مدیرکل اسبق تربیت‌بدنی استان اصفهان نیز برای دقایقی در جایگاه سخنرانی جای گرفت و به مشکلاتی که برای احداث سالن‌های ورزشی استان در دوره مدیرکلی خود مواجه بوده است، اشاره کرد. او خطاب به حاضران تأکید کرد هرکدام از این زیرساخت‌ها، برای خود داستان متفاوتی دارد که بر اساس اولویت و نیازی که احساس شده، بنا شده‌اند. بخش پایانی این مراسم به تجلیل از رؤسای هیئت‌های ورزشی استان اختصاص داشت که در برخی هیئت‌ها که به‌تازگی دستخوش تغییر شده‌اند، رئیس سابق و فعلی تجلیل شدند.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.