طلسم ۴۰۰روزه شکست

بررسی عملکرد نفر به نفر ذوب آهنی‌ها در مقابل ماشین‌سازی

سرانجام پس از گذشت دوره‌ای حدودا چهارصدروزه شادی به کوچه ذوب‌آهنی‌ها در استادیوم فولادشهر رسید و شاگردان مجتبی حسینی در دومین بازی دور برگشت لیگ برتر موفق شدند با شکست رقیب مستقیم خودشان در انتهای جدول به سه امتیاز باارزش دست پیدا کنند. این پیروزی در شرایطی برای ذوب‌آهن به دست آمد که با توجه به رقابت دو تیم در انتهای جدول رده‌بندی ارزش این مسابقه چیزی بیشتر از سه امتیاز و حتی شش امتیاز بود و ذوب آهن نه تنها خودش به پیروزی رسید و ماشین‌سازی را هم از عرصه رقابت دور کرد؛ بلکه با توجه به تساوی تیم‌های نساجی و سایپا در هفته هفدهم این پیروزی توانست ذوب‌آهن را تا حد بسیار زیادی به صعود در جدول رده‌بندی امیدوار کند.

دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

مهم‌ترین مسئله‌ای که در بازی ذوب آهن مقابل ماشین سازی به چشم آمد، انگیزه و تلاش بازیکنان این تیم، به‌خصوص در نیمه اول بود که نشان می‌داد تغییرات کادر فنی کم‌کم تأثیر خودش را بر عملکرد بازیکنان و حتی روح و روان این تیم گذاشته و ذوب‌آهنی که در مقابل ماشین‌سازی به میدان رفت، با آن ذوب‌آهنی که در نیم‌فصل اول دیده بودیم، تفاوت‌های بسیار زیادی داشت. یکی از خوبی‌های مجتبی حسینی در عرصه مربیگری این است که به اسامی و نام‌ها توجهی ندارد و فقط بازیکنانی که به درد اندیشه‌های تاکتیکی او بخورند، در تفکراتش قرار می‌گیرند. این موضوع باعث شد دو بازیکن خارجی ذوب‌آهن در ترکیب فیکس ذوب‌آهن جایی نداشته باشند.
شهاب گردان: دروازه‌بان ذوب‌آهن در مقابل مهاجمان ماشین‌سازی آن‌قدرها اذیت نشد و توپ زیادی روی دروازه‌اش نیامد؛ اما با این وجود بسته نگه‌داشتن دروازه ذوب آهن مقابل ماشین‌سازی و ثبت یک کلین‌شیت در آمار شهاب گردان می‌تواند نتیجه بسیار خوبی در عملکرد کلی او باشد.
سید عبدالله حسینی: به نظر می‌رسد مجتبی حسینی به‌عنوان یکی از مدافعان سابق ذوب‌آهن توانسته روی سبک بازی سیدعبدالله حسینی تأثیر بسیار زیادی بگذارد و دیگر خبری از آن تکل‌ها و خطاهای بی‌محابا و البته اعتراض‌های فراوان از جانب عبدالله حسینی در ترکیب ذوب آهن وجود ندارد و همین که او همه حواسش را فقط به بازی معطوف کرده باعث شده مدافعی محکم و قابل اطمینان در خط دفاعی ذوب آهن باشد.
مهرداد قنبری: به نظر می‌رسد مجتبی حسینی به عنوان سرمربی ذوب‌آهن علاقه بسیار زیادی به سبک بازی مهرداد قنبری دارد و همین اعتمادبه‌نفسی که از جانب نیمکت ذوب آهن به این بازیکن باتجربه تزریق شده در ادامه فصل شرایط را برای قنبری به صورت دیگری رقم خواهد زد.
مسعود ابراهیم‌زاده: مدافع باتجربه ذوب‌آهن از آن‌دست بازیکنانی است که در نیم‌فصل اول نمایش خوبی در ترکیب تیمش نداشت و شاید تنها مجتبی حسینی بتواند ابراهیم‌زاده را به روزهای خوب خودش برگرداند. مدافع تکنیکی و دونده ذوب‌آهن در مقابل ماشین‌سازی نمایش خوبی داشت و به بسته نگه‌داشتن دروازه شهاب گردان کمک زیادی کرد.
فرشاد محمدی‌مهر: هفته‌های زیادی است که روند روبه‌رشد و بازی بسیار خوب محمدی‌مهر در ترکیب ذوب‌آهن به چشم آمده و حتی در دوران رحمان رضایی هم مدافع راست ذوب آهن یکی از بهترین بازیکنان تیمش بود و در مقابل ماشین‌سازی یک پاس گل داد و گل بسیار زیبایی هم به ثمر رساند. این گل می‌تواند کاندید برترین گل لیگ بیستم هم باشد. محمدی‌مهر در بازی‌های قبلی هم شوت‌های بسیار زیادی زده بود که خوشبختانه در مقابل ماشین‌سازی یکی از زیباترین گل‌های لیگ را به ثمر رساند.
میلاد جهانی: در نیمه اول تلاش بسیار زیادی برای گلزنی داشت؛ حتی یک‌بار هم می‌توانست با یک شوت زیبا دروازه ماشین‌سازی را باز کند که با عکس‌العمل دروازه‌بان تبریزی‌ها توپ به ثمر ننشست. جهانی هم بعد از اینکه خیالش از رفتن به استقلال راحت شده تمرکز خود را روی بازی در ذوب‌آهن گذاشته است. این موضوع در نیم‌فصل دوم کمک زیادی به او می‌کند.
قاسم حدادی‌فر: قابل اعتماد ترین بازیکن در ترکیب تیم ذوب‌آهن است و همین موضوع باعث می‌شود تغییر مربیان هم تأثیری بر روند بازی‌های فیکس حدادی‌فر نداشته باشد. او در نیم فصل دوم با استفاده از تجربه‌اش می‌تواند فرشته نجات ذوب‌آهن باشد و شاید در آخرین فصل‌های حضور خودش به‌عنوان بازیکن بتواند تیمش را از این وضعیت نجات دهد.
رضا محمودآبادی: خرید جدید ذوب آهن توانست خیلی زود اعتماد مجتبی حسینی را جلب کند و در ترکیب ذوب آهن به میدان برود؛ ولی با این وجود او هم به زمان بیشتری احتیاج دارد تا بتواند خودش را به عنوان یک بازیکن با کیفیت و ثابت در ترکیب تیم قرار دهد و شاید تعطیلات لیگ بتواند به او کمک زیادی کند.
محمد سلطانی مهر: استیل بسیار مناسبی برای بازی در پست هافبک دفاعی دارد و همین مسئله باعث شد در مقابل ماشین‌سازی یکی از بهترین بازی‌های خودش در لیگ امسال را به نمایش بگذارد. سلطانی مهر بازیکن جوانی است و آینده بسیار درخشانی در انتظار او خواهد بود.
پیمان رنجبری: آن‌قدر از لحاظ فنی خوب بوده که مجتبی حسینی او را به بازیکنان خارجی تیمش ترجیح داده است؛ ولی با این وجود رنجبری نمی‌تواند در اولین بازی خودش را به خوبی نشان دهد؛ باید منتظر باشیم تا شاید در هفته‌های آینده و در نیم‌فصل دوم تبدیل به بازیکنی گلزن در ترکیب تیم ذوب‌آهن شود.
مجتبی حقدوست: بعد از گل سالمی که به تیم نفت مسجدسلیمان به‌عنوان تیم سابق مجتبی حسینی زد و از جانب داور پذیرفته نشد، حقدوست این‌بار تحت هدایت مجتبی حسینی گل زودهنگام برای تیمش به ثمر رساند و همین مسئله باعث شد ماشین سازی نتواند در لاک دفاعی فرو رود و کار ذوب‌آهن را بسیار راحت کرد. حقدوست در فاز تهاجمی ذوب آهن یکی از مهره‌های قابل اعتماد مجتبی حسینی است و به احتمال زیاد در ادامه فصل بیشتر از خواهیم نوشت.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.