پنجاه‌سالگی فعالیت‌های سینمایی و تئاتر کانون

فراخوان پنجمین دوره مسابقه فیلم‌نامه و نمایشنامه کودک و نوجوانان اعلام شد

این روزها شاهد انتشار خبر آغاز برگزاری فراخوان پنجمین دوره مسابقه فیلم‌نامه و نمایشنامه کودک و نوجوان، بعد از هفت سال ازسرگیری این رویداد هنری هستیم که اطلاعیه آن به مناسبت پنجاه‌سالگی فعالیت‌های سینمایی و تئاتر کانون جهت ایجاد فرصت ارتباط و تبادل درزمینهٔ سینما و تئاتر، به‌منظور آگاه کردن علاقه‌مندان، در 13 اسفند امسال از سوی کانون پرورش فکری منتشر شد.

دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال 1344 تأسیس شد. امروزه این نهاد با بکار گیری بیش از 500 کتابخانه و مرکز فرهنگی ثابت، سیار شهری، سیار روستایی و پستی به‌منظور ایجاد بستری برای رشد و پرورش استعدادهای کودکان و نوجوانانِ سراسر کشور، زیر نظر وزارت آموزش‌وپرورش در زمینه‌های گوناگون فعالیت کرده و فراخوان‌ها و مسابقات بسیاری در سطح ملی و بین‌المللی برگزار می‌کند. چهارمین دوره مسابقه فیلم‌نامه و نمایش‌نامه کودک و نوجوان کانون پرورش فکری برای آخرین بار در سال 1392 برگزار شد. حالا پس از ۷ سال، فراخوان پنجمین دوره مسابقه فیلم‌نامه و نمایشنامه کودک و نوجوانان فرصتی است طلایی برای تمامی فعالان سینما و تئاتر ایران، پیشکسوتان، فارغ‌التحصیلان، دانشجویان و جوانان علاقه‌مند حوزه سینما و تئاتر تا در این رویداد فرهنگی و هنری شرکت کنند.
بر اساس شیوه‌نامه منتشرشده، موضوع آثار ارسالی برای این مسابقه باید در بخش «تألیفی» با موضوع آزاد، در حوزه «اقتباسی» از آثار چاپ‌شده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و یا در بخش «قهرمانان وطن» با موضوع‌های (اسطوره من، همچون پدر، مهربان و زندگی شهید سردار حاج قاسم سلیمانی) باشند. علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد هنری تا ۱۵ فروردین سال ۱۴۰۰ فرصت دارند به پایگاه اینترنتیِ مسابقه به نشانی cinema.kpf.ir مراجعه کنند تا فرم ثبت‌نام را تکمیل کرده و آثار خود را در قالب فایل pdf بارگذاری کنند. بر این اساس زمان اعلام آثار راه‌یافته به مرحله دوم ۳۱ فروردین و زمان ارسال آثار راه‌یافته به دبیرخانه تا ۱۰ خرداد اعلام‌شده است و برگزیدگان نهایی این فراخوان نیز در ۱۰ تیرماه 1400 معرفی می‌شوند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، این فراخوان در ۲ مرحله صورت می‌گیرد به‌گونه‌ای که ابتدا طرح‌های ارسالی با توجه به شرایط مسابقه از سوی هیئت انتخاب، بررسی و آثار برتر معرفی می‌شود و در مرحله دوم صاحبان آثار برتر یک ماه فرصت دارند تا نسخه اصلی فیلم‌نامه (سینمایی و فیلم کوتاه)، نمایشنامه و پویانمایی (داستانی کوتاه) خود را برای داوری نهایی به دبیرخانه مسابقه ارسال کنند. معاون تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان (محمدرضا کریمی صارمی) با صدور حکمی امیر مشهدی عباس را به‌عنوان دبیر پنجمین مسابقه فیلم‌نامه‌ و نمایش‌نامه کودک و نوجوان منصوب کرد؛ وی اظهار امیدواری کرده است که با توکل به خداوند متعال و بهره‌گیری از تجارب دوره‌های گذشته‌، باهدف شناسایی و حمایت از استعدادهای خلاق و نوآور، این رویداد هنری زمینه‌ساز آثار باارزشی برای اعتلای آینده سینما و تئاتر کودک و نوجوان خواهد بود.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.