سه‌گانه بایرن تا یوونتوس فاتح جام‌ها

نوروز با نوستالژی‌های فوتبالی

مروری بر نوستالژی‌های فوتبالی از گذشته‌های دور تا زمان‌های نزدیک‌تر بخش ویژه اصفهان زیبا آنلاین در ایام نوروز بود. در آیتم که تاکنون دو بخش آن را تماشا کرده‌اید، به خاطراتمان از مستطیل سبز و چهره‌های سرشناس آن سرک می‌کشیم که این مرور خاطرات همراه با متن و فیلم مرتبطی خواهد بود که به‌اتفاق تاریخ‌سازی در فوتبال اشاره دارد.

جمعه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰

بایرن‌مونیخ 2013

ما اینیم که هستیم. شاید بهترین توصیف برای تیم بایرن‌مونیخ همین جمله است و بهتر از بایرن بودن برای آن‌ها چه می‌تواند باشد. بایرن‌مونیخ در سال 2013 به شکلی تمام اروپا را به سلطه خود درآورد که هیچ شخصی نمی‌توانست آن را باور کند. تیمی قدرتمند با بازیکنانی که هر یک ستاره‌ای درخشان بودند، روبن و ریبری دو لبه شمشیری بران که به هیچ تیمی‌ رحم نمی‌کردند و درنهایت نویر که ارتش یک نفره محافظت از این قلعه بود. یوپ هاینکس تیمی ‌را ساخت که تجلی شکوه و عظمت بود. بایرن مونیخ با فتح سه‌گانه و نمایشی قدرتمند خاطره ساز شد و در تاریخ برگی سرخ به سرخی رنگ پیراهنشان بر جای گذاشت؛ و چه می‌تواند شکوهی همچون این بایرن داشته باشد.


یوونتوس 2003

تیمی بسیار قدرتمند اما درنهایت ناکامی. تیمی بسیار جذاب با ادگارد داویدز معجزه‌گر، لیلیان تورام بزرگ، کامورانزی، کونته، زامبوروتا و درنهایت دل پیرو و ترزگه همراه با مو طلایی دوست‌داشتنی، پاول ندود بی‌همتا. با این اسامی‌ به‌واقع حرفی برای گفتن باقی نمی‌ماند.
تیمی ‌که هرکدام از بازیکنانش کوهی از بزرگی و هنرنمایی است. اگر به نام ها جام داده می‌شد بی‌شک آن یوونتوس فاتح بسیاری از جام‌ها بود اما چه حیف که درواقع سرنوشتی تلخ داشت. بیانکونری در سال 2003 شایسته‌ترین و لایق‌ترین تیمی ‌بود که از فتح لیگ قهرمانان بازماند و هیچ صحنه‌ای دردناک‌تر و دراماتیک‌تر از اشک‌های بوفون در آن فینال برابر میلان نبود اما یوونتوس همیشه بزرگ و قدرتمند است و هیچ‌گاه تسلیم نمی‌شود.

 

 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.