بدقولی‌های آلکنو

سرمربی تیم ملی والیبال چرا به ایران نمی‌آید؟!

اردوهای تیم ملی والیبال در حالی آغاز شده که هنوز زمان ورود آلکنو، سرمربی تیم ملی، مشخص نشده و در شرایطی که این مربی روس هنوز کارش را در ایران شروع نکرده، ابهام‌هایی درباره همکاری با این مربی و سطح توقعات او مطرح شده است. با پایان یافتن لیگ برتر والیبال، بحث برپایی اردوهای تیم ملی والیبال به‌منظور آماده‌سازی برای حضور در المپیک توکیو مطرح و به فاصله کوتاهی نیز لیست تیم ملی اعلام شد.

چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

 اعلام این لیست آن هم در زمانی که هنوز سرمربی تیم ملی به ایران نیامده بود و شناختی نیز روی نفرات نداشت،انتقادهای بسیاری را به‌همراه داشت و سرمربیان مطرحی مانند عطایی و اکبری نیز هرگونه مشورت فدراسیون برای انتخاب بازیکنان را تکذیب کردند تا مسئولیت کامل انتخاب این بازیکنان به عهده محمدرضا داورزنی و همکارانش باشد؛ آن هم در حالی که پیش‌تر اعلام شده بود لیست جدید تیم ملی والیبال با نگاهی به عملکرد بازیکنان در لیگ و با مشورت سرمربیان لیگ برتری انتخاب خواهد شد.
پس از فروکش‌کردن جو مربوط به انتخاب ملی پوشان، اردوهای تیم ملی والیبال از ۱۱ فروردین ماه آغاز و هدف از برپایی این اردو نیز حضور پر قدرت در دو رویداد مهم لیگ ملت‌ها و المپیک توکیو تعیین شده است؛ البته بازیکنانی مانند سعید معروف، سید محمد موسوی و میلاد عبادی پور به همراه سایر لژیونرها پس از پایان مسابقات باشگاهی خود و استراحت به اردو ملحق می‌شوند.
در ابتدا، زمان ورود آلکنو به ایران نوروز 1400 اعلام شده بود؛ اما در ادامه این تاریخ به 22 فروردین موکول شد و در مرحله بعد نیز تاریخ‌های ۲۵، ۲۶ و ۲۷ فروردین‌ماه عنوان شد؛ هرچند معلوم نیست سرمربی تیم ملی در این تاریخ‌ها در ایران حضور خواهد یافت یا بهانه‌های دیگری برای تأخیر او بیان می‌شود. لیگ روسیه ۲۱ فروردین خاتمه یافته و با توجه به ناکامی تیم زنیت که تحت هدایت آلکنو است و کسب عنوان پنجمی و پایان کار زودهنگام این تیم در سوپر لیگ روسیه، انتظار می‌رفت سرمربی تیم ملی زودتر یا حداقل در تاریخ مقرر در ایران حاضر شود؛ اما نه‌تنها این اتفاق رخ نداد، بلکه برخلاف وعده مسئولان فدراسیون حتی توتولو، دستیار ایتالیایی سرمربی نیز دیرتر از تاریخ اعلام‌شده وارد کشور می‌شود؛ ضمن اینکه معلوم نیست بعد از حضور آلکنو و توتولو این دو باید در قرنطینه باشند یا ارائه برگه‌های تزریق واکسن برای ورود مستقیم آنان به اردوی تیم ملی کافی خواهد بود.
الکنو به عنوان یک مربی حرفه‌ای در دنیای والیبال شناخته می‌شود که مدال طلا و برنز المپیک را در کارنامه دارد و چنین بی نظمی‌هایی از  یک مربی حرفه‌ای بعید است؛ از این رو برخی کارشناسان معتقدند آلکنو با فدراسیون بر سر زمان حضورش توافق کرده، اما فدراسیون به دلایلی که معلوم نیست، تمایلی به افشای این توافق ندارد، ولی برخی دیگر از کارشناسان احتمال دیگری را مطرح کرده‌اند و می‌گویند آلکنو تیم ملی ایران را چندان جدی نگرفته است.
بروز چنین رفتارهایی از سوی مربیان خارجی در تعدادی از تیم‌های ملی در گذشته وجود داشته و منجر به ایجاد اختلاف‌نظرهایی شده است.
تیم ملی والیبال کشورمان در ریو 2016 برای نخستین‌بار سهمیه المپیک را کسب کرد.  از این تیم انتظاری برای کسب مدال وجود نداشت، اما برای دومین المپیک متوالی شرایط تفاوت کرده و اگر تیم ملی موفق به کسب مدال نشود، باید دلایل این اتفاق را در رفتارهای امروزی جست‌وجو کرد.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.