هفت فینال تا پایان لیگ داریم

پا به توپ با حسین شنانی، مهاجم تیم ذوب‌آهن

تیم فوتبال ذوب‌آهن تا بدین جای لیگ بیستم فصل پرفرازونشیبی را پشت سر گذاشته و در حالی که 7 هفته دیگر تا پایان لیگ بیشتر فرصت نیست، در رده پانزدهم جای گرفته تا موقعیتش خطرناک باشد. ذوبی‌ها برای حضور پرقدرت در ادامه لیگ از دیروز دور جدید تمریناتشان را شروع کردند و به این بهانه گفت‌وگویی با حسین شنانی، مهاجم جنوبی تیم ذوب‌آهن داشتیم. شنانی که از تیم مس کرمان راهی اصفهان شده است، در دربی رفت فوتبال اصفهان گل زیبایی را به ثمر رساند که البته زیر سایه باخت تیمش چندان دیده نشد. با ما  در این گفت‌وگو همراه شوید.

یکشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۰

از تعطیلات لیگ چه خبر؟ برنامه تمرینی ذوب‌آهن در این مدت مشخص شده است؟

پس از آخرین بازی ذوب‌آهن، کادر فنی تعطیلات چهار روزی اعلام کرد که روز شنبه به پایان رسید و در تمرینات شرکت کردیم. با توجه به تعطیلی بلندمدت تعطیلات، احتمالا کادر فنی برنامه اردویی و بازی‌های تدارکاتی در نظر می‌گیرد؛ اما هنوز چیزی اعلام نشده است.

چطور شد که پیشنهاد ذوب‌آهن را پذیرفتید؟

من از چند تیم لیگ برتری پیشنهاد داشتم، اما با توجه به اینکه ذوب‌آهن تیم بزرگی است، تصمیم گرفتم به این تیم ملحق شوم. البته با چند نفر از دوستانم که سابقه بیشتری در لیگ دارند، مشورت کردم و آن‌ها هم توصیه به انتخاب ذوب‌آهن داشتند. از این انتخاب راضی هستم و از بودن در تیم ذوب‌آهن و زندگی در اصفهان رضایت دارم.

تعطیلات لیگ در این مقطع را به ضرر ذوب‌آهن می‌دانید یا سود این تیم؛ از آن بابت که چند هفته روی دور نتیجه نگرفتن افتاده بودید؟

در کل فکر می‌کنم تعطیلی‌های لیگ به ضرر ذوب‌آهن شده است و درست زمانی که روال فوتبالی تیم شکل گرفته بود، مسابقات تعطیل شد. درباره چند هفته نتیجه نگرفتن هم که اشاره داشتید، تیم بازی‌های سنگینی داشت و تحت فشار قرار گرفته بود و برگزار شدن بازی‌ها در خارج از خانه هم عملکرد تیم را تحت تأثیر قرار داده بود؛ اما خوشبختانه در هفت دیدار آینده لیگ، در شش بازی میزبان هستیم و می‌توانیم به فاصله‌گرفتن از این رتبه امیدوار باشیم.

نکته امیدوارکننده بازی با تیم‌های قعرنشیــــــن در اصفهـــــان اســــــت که می‌توانید با برتری مقابل این تیم‌ها، امتیازات ارزشمندی کسب کنید؟

بله، امیدوار هستیم که از شرایط فعلی عبور کنیم و تیم موقعیت بهتری کسب کند، اما به نتایج سایر تیم‌ها کاری نداریم و فقط نتایج تیم خودمان مهم است و باید با نتیجه‌گرفتن در هفت بازی آینده، اجازه ندهیم کار ذوب‌آهن در هفته‌های پایانی لیگ، به اما و اگر کشیده شود.

فکر می‌کنید چرا ذوب‌آهن در نیم‌فصل اول از لحاظ امتیازی عملکرد خوبی نداشت؟

در نیم‌فصل تیم ما از نظر فنی خوب بود و خوب هم بازی می‌کردیم؛ اما متأسفانه اشتباهات داوری دامنگیر تیم ما شده بود و به این واسطه امتیازات زیادی را از دست دادیم و از این بابت لطمه خوردیم.

حضور مجتبی حسینی روی نیمکت تیم ذوب‌آهن چقدر در روند صعودی این تیم تأثیرگذار بوده است؟

قطعا تأثیر اصلی در عملکرد تیم از بابت تغییر در کادر فنی بوده است. من در تیم مس کرمان سابقه همکاری با حسینی را داشتم و خوشحالم که در تیم ذوب‌آهن هم شاگرد او شده‌ام. حسینی مربی خوب و بادانشی است و از زمانی که هدایت تیم را برعهده گرفته، انگیزه بازیکنان بیشتر شده است که تأثیرش را در عملکرد تیم می‌توانید مشاهده کنید. کادر فنی و همه بازیکنان در تلاش هستند با عملکردی قابل توجه، روند امتیازگیری بهتری داشته باشیم و از این رده جدا شویم.

با کنار رفتن از جام حذفی، تمرکز تیم ذوب‌آهن بر لیگ برتر خواهد بود. با این نظر موافقید؟

البته ما دوست داشتیم در جام حذفی نتیجه بگیریم و در بازی با استقلال نیز تیم ما تلاش زیادی داشت؛ حتی بعد از گل اولی که خوردیم، زود به جریان بازی برگشتیم، اما به‌هرحال قسمت این گونه بود و حذف شدیم. همان‌طوری که اشاره کردید، تمرکز ذوب‌آهن روی لیگ خواهد بود و هر هفت بازی، برای ما حکم فینال را خواهد داشت.

به نظرتان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی برای دعوت نفرات لیگ را هم مدنظر  داشت؟

تصور می‌کنم این‌گونه بوده و بهترین‌های لیگ و لژیونرها به تیم ملی دعوت شده‌اند، امیدوارم تیم ملی فوتبال کشورمان بتواند با عملکردی قابل توجه، به جام جهانی صعود کند و وقوع این اتفاق نیز دور از ذهن نیست.

قبول دارید عدم صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی، به نوعی موجب افت چهار ساله فوتبال خواهد شد؟

دقیقا. اگر تیم ملی فوتبال کشورمان نتواند به جام جهانی صعود کند، نسل طلایی فعلی از بین خواهند رفت که واقعا حیف است. صعود به جام جهانی برای فوتبال کشورمان پیامدهای زیادی به همراه خواهد داشت و امیدوارم با اینکه کار سختی در ادامه مسابقات داریم، بتوانیم در حد انتظار نتیجه بگیریم.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.