مدیریت شهری محور اصلی مبارزه با مفاسد و تخلفات بوده است

صبح امروز، یکشنبه 9 خرداد، در جلسه علنی صد و هفتاد و سوم شورای شهر اصفهان علیرضا نصر اصفهانی در نطق پیش از دستور جلسه گفت: « در ایام انتخابات از هرچه موجب ترویج بداخلاقی در جامعه می‌شود پرهیز کنیم و نباید در راهی که اعتماد مردم را کاهش می‌دهد گام برداریم .اگر آمار و ارقامی داده می‌شود باید از اتقان لازم برخوردار باشد و منتقدان هر سخنی را بر زبان جاری نکنند چون ممکن است این اظهارات خلاف واقع سبب واکنش افرادی شود که از جزئیات آن اطلاع دارند. آمار مربوط به ادعاهایی که اخیراً مطرح شده، وجود دارد بنابراین اگر قرار است مدیریت فعلی را نقد کنیم نباید دروغ‌های شاخدار مطرح شود، این رویه به هیچ عنوان درست نیست. اینکه بگویند در این دوره مدیریت شهری آنقدر نیرو اضافه شده که در اتاق‌های شهرداری جا برای آن‌ها نیست و در راهروها ساماندهی شده‌اند درست نیست؛ آمار و ارقام سال‌های گذشته وجود دارد که در وقت خود می‌توان آن را برای مردم بازگو کرد.»

یکشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۰

به گزارش اصفهان زیبا آنلاین نصر در این جلسه گفت که برای انتقاد از هر دوره‌ای، باید نیاز روز در نظر گرفته و بر اساس آن نحوه مدیریت منابع انسانی سنجیده شود.
 رئیس شورای شهر اصفهان اذعان کرد که یکی دو مسئله جزئی نمی‌تواند ادعای ریخت و پاش در شورا و شهرداری را اثبات کند و فقط موجب التهاب در جامعه می‌شود، ادعا دارند در مدیریت شهری ریخت و پاش می‌شود در حالی که مردم از جزئیات آن خبر ندارند و دچار اشتباه می‌شوند. «هدیه دادن به خبرنگاران در نشست‌های مطبوعاتی در تمام سازمان‌ها امری متداول است در حالی که اصحاب رسانه هیچ چشم‌داشتی در این رابطه نداشته و تاکنون حتی یک نفر هم نبوده که برای حضور خود در نشست‌های خبری شرط گذاشته باشد. مدیران به رسم وظیفه از کسانی که شب و روز در راه اطلاع‌رسانی زحمت می‌کشند، قدردانی می‌کنند بنابراین شایسته نیست کسانی که خود را از اصحاب رسانه می‌دانند، به گونه‌ای این موضوع را به نقد بکشند که دور از انصاف است.»
 او بیان کرد که مدیریت درست منابع و صرفه‌جویی همواره مورد توجه مدیریت شهری بوده است. همچنین نشست خبری رئیس شورا و شهردار اصفهان در انتهای سال گذشته برای اولین بار در طول تاریخ شهرداری برای کاهش هزینه‌ها ادغام شد که این رویکرد خلاف اظهارات مطرح شده است. «انتقاد از نوع کاغذ چاپ شده برای گزارش عملکرد شورای شهر حرف‌هایی است که غالب آن انحراف است، گزارش عملکرد ۳.۵ سال شورای پنجم یک سنت حسنه است که باید در دوره‌های بعد ادامه یابد؛ به واقع زحمات زیادی در گذشته برای شهر کشیده شده اما مرقوم و مکتوب نشده است و این عمل باید در گذشته نیز اتفاق می‌افتاد. آیا ارائه گزارش عملکرد ریخت و پاش محسوب می‌شود؟ ما حتی روی کاغذی که این گزارش بر آن چاپ شده حساسیت نشان دادیم. این اقدام نه تنها اسراف نیست بلکه موجب می‌شود که کسانی که برای شورای آینده انتخاب می‌شوند از آن استفاده کنند.
اصحاب رسانه باید بر عملکرد مدیریت شهری دیده‌بانی داشته باشند و دخل و تصرف و حیف بیت‌المال و مصادیق اسراف را همواره رصد کرده و از آن انتقاد کنند اما اظهارات خارج از انصاف انسان را به رنج می‌اندازد. دستگیری تعدادی از افراد در شهرداری،  اتفاق افتاده اما محوریت مقابله با تخلفات در شهرداری، مدیریت شهری بوده و این افراد در سال ۹۷ توسط حراست شهرداری شناسایی و به مراجع مربوطه گزارش آن داده می‌شود .این تخلفات در یک مدت زمانی رصد می‌شود و از مراجع نظارتی خواسته می‌شود که تا تکمیل تحقیقات، تعجیل نشود؛ سال ۹۸ گزارش تکمیلی ارائه و منجر به دستگیری تعدادی از کارمندان سطح پایین در چند منطقه شهری شده است.»
رئیس شورای شهر اصفهان در این جلسه توضیح داد که همواره از اقداماتی در جهت مقابله با فساد استقبال می‌کند و خود زمینه‌ساز آن خواهد بود. او گفت که این رویه دست‌مریزاد داشته و باید تشکر کنم که با اخاذی‌ها و کسانی که به حق‌الناس و بیت‌المال دست‌درازی کرده‌اند برخورد می‌شود. « باید با این افراد در هر جایگاه و حزب خاصی که هستند مقابله شده و بدون تعلل با آن‌ها برخورد شود تا زحمات نیروهای امین و پاکدست شهرداری زیر سوال نرود؛ تفاوتی نمی‌کند این موضوع در آستانه انتخابات است یا نه بلکه باید در هر زمانی که صلاح است انجام شود و شفافیت در این خصوص ارتباطی با انتخابات ندارد.  شهردار و معاونان او این امور را مدنظر دارند و دست‌درازی و اخاذی را به هیچ وجه برنمی‌تابند. اتهام زدن بدون سند و نام بردن از افراد بدون توجه به آبروی آنان اقدامی ناشایست است و مراجع نظارتی و امنیتی باید به آن ورود کرده و اجازه ندهند این رویه اتفاق افتد.»

 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.