اعتراض به نشر اکاذیب انتخاباتی

فرماندار اصفهان از اقدامات غیراخلاقی جلوگیری کند

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: شعارهای انتخاباتی که توسط یکی از گروه‌های سیاسی در شهر نصب‌شده با سرزندگی اکنون اصفهان به‌واسطه اجرای پروژه‌های عمرانی در چهار سال گذشته، مغایرت دارد و کسانی که مبادرت به نصب این بنرها کردند، بر مدار بی‌انصافی گام برداشته‌اند. علیرضا نصر اصفهانی در نطق پیش از دستور خود تصریح کرد: لازم است فرماندار اصفهان که باید حافظ منافع مردم باشد، جلوی چنین اقداماتی را گرفته و اجازه ندهد بیش از این بر شیپور بی‌اعتمادی دمیده شود. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در صـدوهفتادوچهارمیـن جلسـه علنی ادامه داد: مردم سرزندگی شهر به‌واسطه پروژه‌های عمرانی را متوجه شده و مرعوب جوسازی، تخریب، آدرس‌های غلط و مطالب غیرواقعی این افراد نخواهند شد.

چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰

 او تأکید کرد: مطالبی که روی بنرهای شهر نوشته‌شده نه‌تنها ورود زودهنگام به انتخابات محسوب می‌شود که مملو از دروغ و نشر اکاذیب درباره مدیریت‌شهری نیز هست. نصر اصفهانی ادامه داد: مدتی است در گوشه‌وکنار شهر و پیش از زمان قانونی تبلیغات بنرهایی نصب‌شده که باید خیلی زودتر جلوی آن گرفته می‌شد. او تأکید کرد: معتقدم اگر این اتفاقات در دوره‌های قبل مدیریت‌شهری رخ می‌داد و یک بنر حتی با مضامین مناسب‌تر زده می‌شد یک شب هم اجازه نمی‌دادند نصب شود و آش را با جایش می‌بردند. او تصریح کرد: نصب این بنرها مصداق یک اقدام تبلیغاتی غیرقانونی و انتخاباتی است. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: اکنون این بنرها به‌قدری با آرامش نصب می‌شود که بعید نیست در مدیریت‌شهری هم کسانی باشند که نسبت به نصب آن سکوت کرده و حتی به این افراد کمک کرده باشند. او تأکید کرد: کسانی که دم از بیرون‌کردن مافیا از شهر می‌زنند، بدانند این امر با چنین رفتارهای غیرقانونی ممکن نیست و امیدوارم مردم جواب چنین کم‌لطفی‌هایی را بدهند.

حق تعیین سرنوشت

علیرضا نصراصفهانی با اشاره به انتخابات پیش‌رو، اظهار داشت: انتخابات به دلیل اینکه راهی برای دستیابی بِحق تعیین سرنوشت محسوب می‌شود، از اهمیت ویژه و حساسیت زیادی برخوردار بوده و همه ما باید شرایط را برای حضور حداکثری در انتخابات فراهم کنیم. او افزود: انتخابات ریاست‌جمهوری در جایگاه خود مهم و سرنوشت‌ساز است اما انتخابات شوراهای اسلامی به دلیل آنکه رابطه مستقیم با زندگی مردم داشته و با اتفاقات روزمره شهروندان عجین است، اهمیت زیادی دارد و بنابراین مردم باید نسبت به آن حساسیت زیادی داشته باشند.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تأکید بر اهمیت تعداد مشارکت‌کنندگان در انتخابات، گفت: هرقدر تعداد شرکت‌کنندگان در انتخابات بیشتر باشد، منتخبان مردم می‌توانند با روحیه بهتری وظایف خود را دنبال کنند. او افزود: حضور یک نفر در شورا با رأی حداقلی، در مقایسه با عضو دیگری با رأی حداکثری به‌طور حتم در ایجاد انگیزه اعضای شورا برای خدمت به شهر تفاوت دارد. نصر اصفهانی با اشاره به اقدامات قانونی و غیرقانونی انتخاباتی در فضای شهر، گفت: مدتی است فضای شهر با اقدامات قانونی و غیرقانونی انتخاباتی شده و امیدوارم مردم قدرشناس اصفهان در انتخابات شوراها حضور یافته و آن را پررونق کنند.

رونق عمرانی شهر

نصراصفهانی با اشاره به برگزاری بازدیدهای کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی در دو هفته اخیر که به پروژه‌های منطقه ۱۵ و پروژه سالن اجلاس سران اختصاص داشت، گفت: اعضای این کمیسیون از نزدیک پروژه‌های بزرگ شهر را بررسی کرده‌اند. او افزود: آنچه رهاورد تلاش پیمانکاران و متخصصان حاذق شهر است به‌طور حتم باعث فخر و مباهات خواهد بود. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: اتفاقاتی که در شهر افتاده به دست متخصصان توانمندی بوده که پروژه‌های بزرگی را از نظر کیفی و کمی برای اصفهان رقم زدند. کیفیت کارهایی که شده تحسین‌برانگیز است و کمیت آن به حدی است که اگر به اتفاقات این چهار سال به دیده انصاف نگاه شود، جز فخر و مباهات چیز دیگری ندارد.

یکشنبه‌های افتتاح

آیین هر یکشنبه یک افتتاح این هفته سه‌شنبه و در جلسه علنی شورای شهر برگزار شد. در این مراسم، احمدرضایی، شهردار منطقه 5، از بهره‌برداری از 4150 میلیارد ریال پروژه‌های عمرانی و خدماتی این منطقه در قالب برنامه افتتاحیه‌های هفتگی شهرداری خبر داد.
مجموعه ورزشی آیلین ملکیان (مادر و کودک) در زمینی به مساحت 1400 مترمربع با زیربنای 2100 مترمربع و هزینه ۳۵ میلیارد ریال، تعریض پل شهیدستاری با هزینه ۸۰ میلیارد ریال روز گذشته به بهره‌برداری رسید.
احداث فاز نخست خیابان آیت‌الله طاهری (حدفاصل خیابان شهدای صفه تا خیابان بهداری لشگر) و ساختمان پست برق را از دیگر پروژه‌های آماده افتتاح این منطقه است. روز گذشته همچنین باند شمالی بلوار نظام سپاهان‌شهر و تعریض باند جنوبی و سامان‌دهی پارکینگ کلینیک شهدا نیز مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

روز ورزشی شورا

روز گذشته اسامی دو خیابان، یک میدان، یک پل، دو بوستان، یک مجموعه ورزشی، یک کوچه و چهار بن‌بست که در شورای نام‌گذاری مورد تأیید قرارگرفته بود، در صحن علنی تصویب شد.  یک مجموعه ورزشی و یک میدان به نام ورزشکاران اصفهانی نام‌گذاری شد. اسامی تصویب‌شده به شرح زیر است: خیابان استاد صنیع‌زاده در خیابان روشن‌دشت، نرسیده به بزرگراه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در محدوده شهرداری منطقه4، خیابان کوهستانی در خیابان آتشگاه، حدفاصل خیابان شهید مظاهری و خیابان قدس، در محدوده شهرداری منطقه 9 و میدان استاد محمود یاوری در خیابان کاوه، ابتدای بلوار فرزانگان، میدان جنب مجموعه المپیک، در محدوده شهرداری منطقه 7، مورد تأیید اعضای شورا قرار گرفت.
پل شهید قدمعلی شجاعی در بلوار ارغوانیه، بلوار رضوان، پل بزرگراه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در محدوده شهرداری منطقه 4، بوستان مهربانی در خیابان علامه‌امینی شرقی، خیابان شهید سلمانی، در محدوده شهرداری منطقه4، بوستان آسیاب در خیابان جی، کوچه شهید زارع، در محدوده شهرداری منطقه4، مجموعه ورزشی بابا فولاد در خیابان آیت‌الله خوانساری، جنب تخت‌فولاد، در محدوده شهرداری منطقه6، کوچه گلسار در خیابان ابوالحسن اصفهانی، کوچه خسروآباد، ضلع شرقی، در محدوده منطقه 3 و بن‌بست عطار در خیابان حکیم‌نظامی، کوچه بیژن روبه‌روی بن‌بست فردوسی، در محدوده شهرداری منطقه 5 نیز مصوب شد.
بن‌بست ارغوان در خیابان شهیدان غربی، کوچه 26، بعد از بن‌بست شکوفه، در محدوده شهرداری منطقه 2، بن‌بست نرگس در خیابان صمدیه لباف، کوچه (45)، بن‌بست اول، سمت راست، در محدوده شهرداری منطقه 2 و بن‌بست نیلوفر در میدان حج، خیابان شهید احمدی، خیابان فردوسی، در محدوده شهرداری منطقه 7 تصویب شد.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.