راه سخت ایمن شد

ابرپروژه مجموعه پل‌ها و تقاطع چهار سطحی شهیدسپهبد حاج قاسم سلیمانی افتتاح شد

عصر روز گذشته و هم‌زمان با تولد بانو حضرت‌معصومه(س) باردیگر تلاش، همدلی، انسجام و حرکت مدیران شهری در راستای تحقق اصفهان، شهری زیست‌پذیر به نتیجه رسید و بزرگ‌ترین افتتاحیه شهرداری «مجموعه پل‌ها و تقاطع چهارسطحی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی» با شعار«اصفهان در مسیر امید» با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی به‌عنوان مهمان ویژه، عباس رضایی استاندار، قدرت‌اله نوروزی شهردار، مدیران ارشد شهری، امام‌جمعه منطقه 15، نیروهای خدوم شهرداری و اصحاب رسانه به ثمر نشست. برنامه روی یکی از پل‌ها آغاز شد و پس از قرائت قرآن، بیش از 50 نفر از هنرمندان روی یکی از پل‌ها ایستادند و سرود «ای ایران» را همصدا خواندند. طنین صدای آن‌ها سرتاسر پل‌ها پیچید و فضایی دلنشین ایجاد کرد.

یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

وزیر راه و شهرسازی در این آیین ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه‌معصومه(س) و دهه کرامت، گفت: سه مرتبه قرار بود که در این مراسم حضور پیدا کنم؛ اما حکمت بر این بود که در دهه کرامت این ابرپروژه افتتاح شود. در این راستا باید از افرادی که در این شرایط سخت برای سازندگی کشور، توسعه و رفاه مردم تلاش می‌کنند، قدردانی شود؛ زیرا اکنون کشور روزهای سختی را طی می‌کند و افرادی مانند ما زمانی که با موانع کار روبه‌رو می‌شوند، متوجه سختی کار خواهند شد. محمد اسلامی اظهار کرد: اکنون در بحران کرونا و جنگ اقتصادی قرار داریم و  بسیاری از اقدامات اقتصادی انجام نمی‌شود؛ پس کشور در این زمان تشنه و نیازمند توسعه است. این‌گونه پروژه‌ها که مسبب رفاه مردم است، یکی از اقدامات مفید در این راستاست. اکنون خوشحالیم که این رویداد به نتیجه رسیده و دلیل این اتفاق مصداق باور و اعتماد است. او با بیان اینکه ما در شهرسازی برای منزلت اجتماعی و زندگی مطلوب نیازمند ساخت‌وساز بر اساس ضوابط هستیم، افزود: این اقدام به این دلیل انجام می‌شود تا مردم از سرانه‌های خوب و عادلانه استفاده کنند. ما خود را متعهد می‌دانیم که این امر در راستای طرح‌های مصوب نیز انجام شده است.  وزیر راه و شهرسازی گفت: حمل‌ونقل و جریان‌های ترافیکی برای ما از اهمیت زیادی برخوردار است و ما باید از ظرفیت‌هایی که دارای حمل‌ونقل ایمن است، استفاده کنیم و این پروژه جزو این ظرفیت‌هاست.
اسلامی با اشاره به تفاهم‌نامه‌ای که اخیرا با شرکت احداث بسته شده است، تصریح کرد: این تفاهم‌نامه با هدف اینکه این پروژه با سرعت بیشتری انجام شود، امضا خواهد شد که نتایج خوبی را در پی خواهد داشت.
او اضافه کرد: اکنون شاهد به نتیجه رسیدن کنارگذر شرق و غرب هستیم و اقدامات لازم در این راستا انجام شده است؛ همچنین قطعات یک و دو و نیز کمربند شمال به جنوب رینگ پنجم نیز در روزهای گذشته انجام شد. این رینگ 180 کیلومتر است که به کاهش ترافیک کمک زیادی می‌کند.

افتتاح پروژه‌های شهر، نتیجه همدلی و وحدت میان دستگاه‌ها بوده است

در ادامه این آیین، استاندار اصفهان گفت: کلنگ این پل 20 ماه و 20 روز پیش زده شد و کسی فکر نمی‌کرد شهرداری اصفهان بتواند به این سرعت اقدامات لازم را انجام دهد. ابتدا پیش‌بینی شده بود که این پل‌ها در سه سال ساخته می‌شود؛ اما با توجه به سرعت این پروژه اکنون به بهره‌برداری رسید؛ همچنین پروژه کمربند شرق نیز یکی دیگر از پروژه‌های مهم است که اکنون در دستور کار است و امیدوارم این کمربندی تسهیلگر در تردد نیز هرچه سریع‌تر احداث شود. عباس رضایی ضمن تشکر از اقدامات مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر، خاطرنشان کرد: عوامل مدیریت شهری با قدرت پیش رفتند و برای پیشرفت استان دلسوز بودند. خانواده شهدا و شورای شهر نیز با مدیریت شهری و دیگر نهادها همدل شدند تا روزبه‌روز اصفهان جایگاه اصلی خود را پیدا کند.
او تصریح کرد: چندین‌بار قرار بود این پل افتتاح شود؛ اما به دلایلی به تعویق افتاد و خوشحالم که  اکنون در دهه کرامت و تولد حضرت فاطمه‌معصومه(س) این اتفاق رخ داده است. استاندار اصفهان گفت: توسعه واقعی اصفهان درگرو همدلی است. اکنون این موضوع بین نهادها و افراد وجود دارد. نباید هماهنگی و وحدتی که در همه زمینه‌ها وجود دارد، از دست برود؛ زیرا در حال حاضر استان و شهر ما به‌‌رغم تلاش‌هایی که انجام شده، همچنان به دنبال جایگاه اصلی خود است.
رضایی با بیان اینکه اخیرا با وزیر امور خارجه دیداری داشتیم و او چهار ساعت از وقتش را برای بازدید پروژه اجلاس در اختیار ما قرار داد، اظهار کرد: به دلیل هماهنگی‌های موجود، اکنون شاهد افتتاح پروژه‌های مختلف در سطح شهر هستیم و این موضوع نگرش‌های مثبتی را در پی داشته است. امیدوارم این هماهنگی در همه زمینه‌ها و حوزه‌ها توسعه پیدا کند. او گفت: جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی برگزار شده و اصفهان برای چندمین‌بار رتبه اول کشوری را در این موضوع کسب کرده است.

اقدامات شهرداری باید بر اساس برنامه راهبردی 1405 ادامه پیدا کند

شهردار اصفهان در این آیین بیان کرد: سپاسگزارم که وزیر راه و شهرسازی در این شرایط پرمشغله خود دعوت ما را پذیرفت و در این آیین حضور پیدا کرد. مجموعه‌ای که اکنون در خدمت مردم اصفهان قرار می‌گیرد، نقطه صفر حلقه حفاظتی 80 کیلومتری اصفهان است که 50 کیلومتر آن در حریم شهر اصفهان است. در چهارسال گذشته پروژه‌های عمرانی زیادی مانند اجلاس  با هزارمیلیارد تومان به نتیجه رسید؛ همچنین نمایشگاه بین‌المللی با هزینه‌ای بالغ بر 230 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید؛ همچنین میدان شهدای هسته‌ای که بیش از 30 سال آرزوی مردم بود، به زودی در خدمت آن‌ها قرار می‌گیرد. قدرت‌اله نوروزی اظهار کرد: 15 کیلومتر قبل از کیلومتر صفر(مجموعه پل‌های غیرهمسطح شهید سلیمانی) زیرگذر میدان ورزشکاران که ورودی دولت‌آباد است، در حال احداث است؛ همچنین شش کیلومتر از جاده فرزانگان در عرض 36 متر ساخته شده و 22 هکتار از زمین‌های آن آزاد شده است. او ادامه داد: 12 هکتار از این زمین‌ها در این دوره مدیریت شهری آزادسازی و ساخته شد تا دیگر سالانه 12 نفر جان خود را در حوادث موجود در این مکان از دست ندهند.
شهردار اصفهان گفت: با این جاده‌سازی راه دور نزدیک و پل آفتاب نیز احداث شد که از مزایای آن کاهش ترافیک و حوادث است. نوروزی تصریح کرد: از پل آفتاب تا پل‌های شهید سلیمانی هفت‌هزارو200 متر فاصله است. برای آزادسازی 50 هکتاری این مسیر رنج‌های زیادی کشیده شد تا توانستیم بسیاری از این زمین هارا خریداری کنیم و تقریبا دو هکتار دیگر از این زمین‌ها برای آزادسازی باقی مانده که اکنون در حال مذاکره هستیم.
او اضافه کرد: برای احداث پل سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با بنیاد مستضعفان مذاکره کردیم تا توانستیم 17 هکتار در این مکان آزادسازی کنیم و درمجموع به 20 هکتار رسیدیم. حقیقت این است که در چهار سال گذشته آزادسازی‌های زیادی انجام شده است. شهردار اصفهان از افتتاح پل شهید کشوری در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: در ادامه این اقدامات، تعریض پل شهید ستاری در دستور کار قرار گرفت و پل زندان نیز به‌زودی در کنار زندان مرکزی اصفهان ساخته می‌شود.

برای احداث این پل‌ها 217میلیارد تومان هزینه شده است

نوروزی با اشاره به اینکه برای احداث این پل‌ها 217میلیارد تومان هزینه شده است، ادامه داد: میلگرد را با گرفتن اوراق مشارکت به قیمت چهارهزار تومان خریداری کردیم. این موضوع در حالی بود که هنگام ساختن پل، قیمت این نوع میلگرد به 13هزار تومان افزایش پیدا کرد.  او با بیان اینکه همه این اقدامات و پل‌ها نتیجه همدلی و همراهی مجموعه‌هایی بوده که ما نیازمند کمک آن‌ها بوده‌ایم، افزود: اکنون خوشحالم که بگویم برای این مسیر «شرکت پروژه» شکل گرفته و مقدمات لازم برای تفاهم‌نامه انجام شده و در اولین فرصت به دولت ابلاغ می‌شود تا شهرداری اصفهان بتواند با این شرکت 30 کیلومتر این پروژه را که خارج از محدوده است، اجرا کند. شهردار اصفهان اضافه کرد: انجام این اقدامات، یعنی حرکت به‌سوی کارهایی که زیرساخت‌ها را برای توسعه بهبود می‌بخشد. اکنون شاهد ساخت خط دو مترو با بالاترین سرعت هستیم. در چهار ماه به اندازه چهار سال کار انجام دادیم و با طراحی درست و تأمین مالی در زمان مقرر اقدامات مفیدی انجام دادیم. اکنون خوشحالیم که در این شهر شاهد افتتاح‌های پی‌درپی هستیم.

افتتاح میدان شهدای هسته‌ای در آینده‌ای نزدیک

نوروزی با بیان اینکه این پروژه هشتادوپنجمین افتتاحیه‌ شهرداری است، تصریح کرد: چند روز دیگر نیز میدان شهدای هسته‌ای افتتاح خواهد شد. برای این میدان و خیابان‌های اطراف، آزادسازی زیادی انجام شده و مجموعه‌ای از خیابان‌ها نیز آماده است. تمامی این اقدامات نشانگر عدالت فضایی در مناطق است. چهار ورزشگاه در زینبیه و  کتابخانه‌ای در محله حصه ساخته شده و آسفالت‌سازی‌های خوبی انجام شده است؛ همچنین توانستیم در خوراسگان و رهنان سینما بسازیم. باید این حرکت با سرعت زیاد و بر اساس برنامه راهبردی 1405 تداوم پیدا کند. هرکس که شورا و مدیریت شهری را در دست می‌گیرد هرگز نباید از برنامه 1405 چشم‌پوشی کند. نوروزی ادامه داد: دوهزارو180 میلیارد تومان به علاوه 700میلیارد تومان دیگر اعتباراتی است که با عنوان اوراق مشارکت به شهر آمده تا از آن‌ها برای زیرساخت‌ها هزینه کنیم.
او گفت: امیدوارم با همت همه بتوانیم شاهد جاری‌شدن آب در رودخانه زاینده‌رود باشیم. هیئت دولت و نمایندگان نیز باید بر این موضوع تمرکز داشته باشند تا این مسئله مهم حل شود و با ریشه‌کن‌شدن کرونا بتوانیم پذیرای گردشگران در اصفهان باشیم.

تکمیل بیش از یک کیلومتر دیگر از مسیر حلقه چهارم ترافیکی اصفهان

بر اساس آنچه معاون عمران شهری شهرداری اصفهان درباره مجموعه پل‌های سردار شهیدسلیمانی گفته است، این پروژه بزرگ بیش از یک کیلومتر از مسیر اصلی حلقه چهارم ترافیکی اصفهان را شامل می‌شود. ایرج مظفر اظهار کرد: این طرح عظیم به‌عنوان یکی از بخش‌های اصلی حلقه چهارم حفاظتی شهر اصفهان در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.
او ادامه داد: مجموعه پل‌های شهیدسلیمانی در کوتاه‌مدت باعث حذف کامل ترافیک کامیون‌های سنگین در حدود 50درصد از ترافیک سواره سبک از میدان ارغوانیه منطقه15 (خوراسگان) می‌شود.
معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه این پروژه کاهش سوخت و آلایندگی را در پی دارد، بیان کرد: همچنین اجرای این طرح علاوه بر کاهش تصادفات و خسارات واردشده به معابر و پل ارغوانیه باعث کاهش حدودا پنج‌دقیقه‌ای زمان سفر شده است. مظفر هزینه اجرای عملیات عمرانی، فضای سبز و روشنایی این طرح را 130میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: برای جابه‌جایی تأسیسات طرح به طول 9کیلومتر هم 13.1میلیارد تومان و به‌منظور آزادسازی 31میلیارد تومان هزینه صرف شده است.

122هزار مترمربع آسفالت، 18هزار مترمربع پل‌سازی

مظفر با بیان اینکه مساحت آسفالت‌شده در این پروژه 122هزار متر مربع بوده است، اظهار کرد: همچنین حجم بتن‌ریزی طرح به 70هزار مترمکعب رسید. او ادامه داد:‌ طول مسیر اجراشده حلقه حفاظتی در مجموعه پل‌های شهیدسلیمانی یک‌هزار و 400 متر است که شامل تندروها با عرض 32متر و یک‌هزار و 360 متر طول کندروها با عرض متوسط 15متر می‌شود.
معاون عمران شهری شهرداری اصفهان، مساحت پل‌سازی در این پروژه را که دارای 5 پل است، 18هزار مترمربع عنوان کرد و گفت: این پروژه دارای چهار رمپ گردش به راست به طول دوهزار و 50متر و عرض 11متر است.
او ادامه داد: تعداد لوپ‌های گردش به چپ هم دو مورد به طول 600متر و عرض 11متر است.

37هزار متر لوله‌کشی برای آبیاری 69هزار مترمربع فضای سبز

معاون خدمات‌شهری شهرداری اصفهان گفت: برای آبیاری بیش از 69هزار مترمربع فضای سبز پروژه شهیدسلیمانی، بیش از 37هزار متر لوله‌کشی برای آبیاری این فضا لحاظ شده است. حسین امیری با تأکید درخصوص اهمیت پروژه مجموعه‌پل‌ها و تقاطع چهارسطحی شهید سپهبد سلیمانی اظهار کرد: احداث این پروژه حرکت بسیار خوبی بوده که می‌تواند نقش بسیار مناسبی در توسعه و عمران منطقه۱۵ شهرداری اصفهان و همچنین شهر اصفهان داشته باشد و باتوجه‌به تردد بسیار زیاد از شرق کشور و شرق استان و همچنین نقش ترانزیتی آن به‌عنوان یکی از مبادی مهم ورودی شهر اصفهان بسیار حائزاهمیت است.
او با اشاره به احداث فضای سبز مجموعه‌پل‌های شهید سپهبد قاسم سلیمانی تصریح کرد: هدف فعالیت‌های شهرداری اصفهان درخصوص فضای سبز، حفظ سرانه فضای سبز متناسب با رشد جمعیت است؛ در همین ارتباط طی سه سال گذشته توسط مدیریت‌شهری بالغ بر ۳۰۰ هکتار به فضای سبز شهر اصفهان اضافه شده است. معاون خدمات‌شهری شهرداری اصفهان افزود: عملیات خاک‌برداری و خاک‌ریزی برای احداث فضای سبز در قالب نخاله‌کشی، تسطیح و آماده‌سازی بستر کاشت و توسعه فضای سبز و با هدف زیبایی چهره شهر و به همت سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان اجرایی شده است.

روزانه سه‌هزار سرویس برای این پروژه خاک‌ریزی داشته‌اند

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان در گفت‌وگو با اصفهان‌زیبا گفت: اکنون شاهد افتتاح پروژه‌ای بودیم که آرزوی مردم شهر اصفهان بود. من نیز خوشحالم که این پروژه در 20 ماه و 20 روز و زودتر از زمان پیش‌بینی‌شده به بهره‌برداری رسید. اجرای این پروژه به کاهش آلودگی‌ها و تصادف‌ها کمک می‌کند. حسین امیری اظهار کرد: در خدمات شهری افراد تلاش زیادی کردند و بیش از 150هزار مترمکعب، خاک‌ریزی داشتند؛ همچنین هشت هکتار فضای سبز برای این مکان در نظر گرفته شده که از روش قطره‌ای برای آبیاری آن استفاده می‌شود. او گفت: روزانه سه‌هزار سرویس ماشین در این مکان خاک‌ریزی کرده‌اند.

کاشت پنج‌هزار و 800 اصله درخت در مجموعه شهید سلیمانی

امیری ادامه داد: با توجه به وسعت اراضی محدوده پل‌های شهیدسلیمانی به منظور ایجاد فضای سبز مناسب بیش از 10هزار متر مکعب خاک‌برداری و همچنین بیش از 120هزار مترمکعب خاک‌ریزی صورت گرفته است. او با اشاره به توسعه سطحی در این مجموعه گفت: 60هزار مترمربع توسعه سطحی صورت گرفته است، همچنین کاشت پنج‌هزار و 800 اصله درخت و درختچه و کاشت بیش از 5هزار و 500 مترمربع باغچه گل‌های دائمی از دیگر اقدامات اجرایی‌شده در این پروژه است.
معاون خدمات‌شهری شهرداری اصفهان به نحوه آبیاری فضای سبز پروژه سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت: برای این پروژه دوهزار و 500 متر طول لوله‌کشی شبکه توزیع صورت گرفته است و بیش از 35هزار مترمربع لوله‌کشی تحت فشار اجرایی شده است. البته در این پروژه از گونه‌های مقــاوم به کم‌آبی استفـــاده شـــده است.

صرف سه‌میلیارد تومان برای فضای سبز پروژه شهید سلیمانی

همچنین فروغ مرتضایی‌نژاد، مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان درمورد توسعه فضای سبز در این پروژه اظهار کرد: سازمان پارک‌ها توانسته در این پروژه بیش از 69 هزار مترمربع فضای سبز در قالب کاشت درخت، درختچه و باغچه گل‌های تزئینی اجرا کند.  او ادامه داد: محل اجرای فضای سبز در چهار لوپ و یک رفیوژ بوده است و سعی کردیم از گونه‌های مقاوم به کم‌آبی مانند زرشک قرمز، سرو نوش، سرو خزنده و ... برای کاشت فضای سبز این پروژه استفاده کنیم. مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان هزینه اجرای فضای سبز را بیش از سه میلیارد تومان عنوان کرد.

 امضای تفاهم‌نامه همکاری برای تکمیل حلقه حفاظتی اصفهان

در این آیین، تفاهم‌نامه تأمین مالی احداث، نگهداری و بهره‌برداری آزادراه حلقه حفاظتی اصفهان فی‌مابین شهرداری اصفهان، وزارت راه و شهرسازی و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور به امضای شهردار اصفهان و وزیر راه و شهرسازی رسید. به گفته شهردار اصفهان، اکنون برای رینگ چهارم «شرکت پروژه» شکل می‌گیرد تا پشتوانه بزرگی برای شهر اصفهان ایجاد شود و ۳۰ کیلومتر که در حوزه شهر اصفهان نیست در قالب این شرکت ساخته و به حلقه بزرگ وصل شود.

درباره رینگ چهارم ترافیکی اصفهان

یکی از ابرپروژه‌های شهر اصفهان که در سطح پروژه های ملی قلمداد می‌شود و در دوره پنجم مدیریت‌شهری اصفهان آغاز شده و با جدیت در حال پیگیری است، رینگ حفاظتی شهر یا حلقه چهارم ترافیکی شهر اصفهان است که مجموعه‌ای از پل‌ها و تقاطع‌های غیرهمسطح را شامل شده است. این مجموعه از شرق اصفهان از تقاطع غیرهمسطح در کنار کارخانه قند آغاز می‌شود، شمال اصفهان را دور می‌زند و به شهرهای اطراف همچون خمینی‌شهر، درچه و شهر ابریشم می‌رسد. این ابرپروژه که نقشی بسیار کلیدی در حل معضلات چندساله شهر در حوزه ترافیک، تصادفات جاده‌ای، آلودگی هوا و... دارد، نتایج مثبتی را در درازمدت عاید مردم اصفهان و شهرهای هم‌جوار آن خواهد کرد. حدود 45 کیلومتر معادل 60 درصد مسیر(از حلقه حفاظتی در داخل 11 منطقه شهر اصفهان و مابقی در مسیر 5 شهر دیگر استان است.
یکی از بزرگترین تقاطع‌های پروژه رینگ چهارم حفاظتی اصفهان، مجموعه پل‌های شهید سلیمانی در مجاورت کارخانه قند است. این پروژه به صورت پنج پل و تقاطع غیرهمسطح پیش بینی شده که در چهار سطح اجرا می‌شود. این بخش از رینگ، یک و نیم کیلومتر از حلقه ترافیکی شهر اصفهان را در نقطه صفر و آغازین آن شامل می‌شود که عامل مهمی در توسعه منطقه 15 و کاهش قابل توجه ترافیک بخش شرقی اصفهان به شمار می‌رود. برای اجرای این بخش از رینگ چهارم 200 هزار مترمربع آزادسازی تاکنون انجام شده
است. تقاطع غیرهمسطح و مجموعه پل‌های چهارسطحی سردار سپهبد شهید سلیمانی، بزرگ‌ترین تقاطع غیرهمسطح شهر اصفهان از نظر مساحت اجرایی است. عملیات احداث این پروژه عظیم از فروردین 1398 آغاز شد و با تلاش شبانه‌روزی و مستمر کارشناسان، کارگران، متخصصان، مهندسان و مدیران شهرداری اصفهان، پیش از موعد مقرر به پایان رسید. این پروژه، پنج قطعه پل در چهار سطح مختلف را شامل شده و یک‌ونیم کیلومتر از طول حلقه حفاظتی «رینگ چهارم ترافیکی شهر اصفهان» را دربرمی‌گیرد.
 پیش‌بینی  پنج پل به مساحت 18هزار مترمربع در چهار سطح
 اتصال شرق به جنوب اصفهان، پل شماره یک به طول 493متر؛
 اتصال شمال به جنوب اصفهان، پل شماره دو به طول 200متر؛
 اتصال جنوب به شمال اصفهان، پل شماره سه به طول 177متر؛
 اتصال غرب و جنوب به شمال و شرق اصفهان، پل شماره چهار به طول 107متر؛
 اتصال شمال به شرق اصفهان، پل شماره پنج به طول 125متر.
مسیر عبور پل شماره یک از شرق به‌عنوان ورودی اصفهان به کمربندی شرق است، پل شماره دو از جنوب بزرگراه آیت‌الله رفسنجانی به شمال خاتون‌آباد و پل شماره سه از شمال خاتون‌آباد به جنوب بزرگراه آیت‌الله رفسنجانی عبور می‌کند.
پل شماره چهار دارای دو لوپ است که لوپ اول از سمت شهر اصفهان به سمت شمال از خاتون‌آباد و لوپ دوم از سمت جنوب یعنی بزرگراه آیت‌الله رفسنجانی به سمت شهر اصفهان متصل می‌شود. از طریق زیرگذر این پروژه هم اتصال بین خاتون‌آباد به سمت شرق اصفهان برقرار می‌شود.
این مجموعه، با اعتباری بالغ بر 2170 میلیارد ریال، تکمیل و احداث شده است.

مزایا و تأثیرات اجرای این پروژه

کاهش ترافیک در مهم‌ترین ورودی شهر اصفهان؛
توزیع ترافیک به مسیر حلقه حفاظتی؛
تأمین ترافیک ایمن، راحت و سریع با مصرف سوخت کمتر در کلان‌شهر اصفهان؛
کاهش بار ترافیکی از قسمت‌های مرکزی شهر؛
کاهش زمان سفر؛
کاهش آلودگی هوا؛
حذف تردد خودروهای سنگین عبوری از محورهای خطرسازی مانند میدان ارغوانیه و خیابان‌های ارغوانیه، جی و خاتون‌آباد با تکمیل و احداث مجموعه‌پل‌های شهید سلیمانی، همچنین ورودی شرق اصــفـــهـــان، بـــه‌عــنـــوان شـــهـــری گردشگرپذیر و جهانی، چهره‌ای جدید و زیبا به خود خواهد گرفت.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.