خدمت به جانبازان اصفهان ادامه دارد

کلنگ‌زنی چندین مرکز فرهنگی، ورزشی و مسکونی بنیاد شهید و امور ایثارگران

هم‌زمان با میلاد با سعادت حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا (ع) و تــــداوم برنامه‌های سفر  سعید اوحدی، رئیــس بنیاد شهید و امور ایثارگران به استـان اصفهان و مـعــاون رئـیـس‌جمـهـور، آیین کلنگ‌زنی مجموعه فرهنگی توان‌بخشی ایثار نجف‌آباد، عملیات اجـــرایـــی مــرکــز فــرهنـگــی جـانبازان خمینی‌شهر و مجتمع مــسکــونــــی سردار حاج قاسم سلیمانی 90 واحدی شهدای فاطمیون برگزار شد.در حاشیه این مراسم، سعید اوحدی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاون رئیس‌جمهور از طریق ویدئوکنفرانس به ایراد سخن پرداخت. او ضمن تبریک میلاد فرخنده امام رضا (ع) و همچنین تقدیر و تشکر از مسئولان استانی به‌ویژه مدیرکل بنیاد شهید استان اصفهان، می‌گوید: پروژه‌هایی که به‌تازگی در دستور کار مسئولان بنیاد شهید استان قرار گرفته، کاری بسیار ارزشمند است؛ چراکه این پروژه‌ها بسیار بزرگ هستند و امید می‌رود این اقدامات، ادای دینی به شهدا باشند.

چهارشنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۰

فتنه منافقان به سرانجام نرسید

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور و معاون رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حضور پررنگ مردم در حماسه انتخابات، بیان می‌کند: بیش از سه ماه بلندگوهای استکبار با 360 کانال تلویزیونی به زبان فارسی در فضای مجازی تلاش کردند تا با پمپاژ یأس و ناامیدی مردم را از حضور در انتخابات با روش‌های مختلف ناامید و منصرف کنند.
این‌گونه که این مسئول تصریح می‌کند: شیوع کرونا می‌توانست دست‌کم15 تا 20 درصد در مجموع آرای انتخابات تأثیر داشته باشد؛ این درحالی است که در این انتخابات شاهد شعور و شعف بسیاری از سوی مردم بودیم. رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در بخش دیگری از اظهاراتش، خاطرنشان می‌کند: متأسفانه مدارس که مرکزی برای ایجاد شور و شعف انتخاباتی است نیز در ایام انتخابات تعطیل بودند. علاوه براین، شرایط ویژه رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز می‌توانست باعث ایجاد محدودیت حضور افراد در روز 28 خرداد شود؛ اما این اتفاق رخ نداد و مردم به پای صندوق رأی آمدند و شاهد بودیم که چه فتنه‌ها و سناریوهای سنگینی آن طرف مرزها (و در کشورهایی که دم از حقوق بشر و انتخابات آزاد می‌زدند، اما حاضر نیستند شاهد حضور مردم وفادار به ارزش‌های انقلاب در آن‌طرف مرزها باشند،) رقم خورد، اما مردم خودشان سرنوشت جامعه خود را رقم زدند و این سرمایه اجتماعی باید حفظ شود. این‌گونه که معاون رئیس‌جمهور ادامه می‌دهد: از دولت یازدهم و دوازدهم که در این هشت سال در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری تلاش و به مردم خدمت کرد، تقدیر و تشکر به عمل می‌آورم و برای رئیس دولت جدید آرزوی موفقیت می‌کنم که همواره در عمل تجربیات و توانمندی‌های خود را نشان داده‌اند.
اوحدی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه خدمت به مردم یکی از موضوع‌هایی است که در اسلام بر آن بسیار تأکید شده و باید مدنظر قرار بگیرد، اضافه می‌کند: فردی از پیامبر پرسید که شایسته‌ترین فرد در پیشگاه حق چه کسی است؟ پیامبر در جواب او فرمودند شایسته‌ترین و محبوب‌ترین فرد در نزد خداوند متعالی، کسی است که مفیدترین انسان در مسیر خدمت باشد. امام علی (ع) نیز می‌فرمایند اگر خداوند مسئولیت و جایگاهی را به انسان بخشید، نباید از آن استنباط شود که این مسئولیت فرصتی برای شخص است، بلکه فرد باید احساس کند بال سنگینی در بدنش گذاشته شده است. رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور و معاون رئیس‌جمهور در بخش دیگری از اظهاراتش بیان می‌کند: امام رضا(ع) می‌فرمایند اگر انسانی توفیق پیدا کرد گوشه‌ای از مشکلات یا اندوه فرد مؤمنی را برطرف کند و باعث آرامش او شود، خداوند اندوه او را برطرف خواهد کرد.

جهاد ادامه دارد

در ادامـه ایــن بــرنــامــه، مـسـعـود احمدی‌نیا، مدیرکل بنیاد شهید استان اصفهان با اشاره به سفر سعید اوحدی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به استان اصفهان، تصریح می‌کند: بـنـا بـه تـأکـیـد ایــشـان و همچنـیـن امام‌جـمـعـه اصـفـهـان و شـهـرســتـان نجف‌آباد و تخصیص اعتبارات ویژه جهت راه‌اندازی پروژه‌های عظیمی که مقرر شده بود، کلنگ این پروژه‌ها روز گذشته به زمین خورد. او با اشاره به پروژه‌های در دست اجرا که روز گذشته کلنگ آن‌ها به زمین خورد، می‌گوید: این پروژه‌ها عبارت هستند از احداث مجتمع مسکونی شهید قاسم سلیمانی 90 واحدی شهدای فاطمیون در شهر اصفهان بهارستان، مرکز توان‌بخشی شهید رجایی نجف‌آباد اصفهان به مساحت 5 هزار متر و زیربنای 2 هزار و 800 متر و مرکز توان‌بخشی فرهنگی‌ورزشی جانبازان شهرستان نجف‌آباد و همچنین مجتمع فرهنگی‌ورزشی و توان‌بخشی شهرستان خمینی‌شهر اصفهان به مساحت 5 هزار و 400 متر. احمدی‌نیا ادامه می‌دهد: پشتیبانی مسئولان شهرستــانـــی و اســتــانـــی و همچنین تأکیدهای رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگری کشور و ظرفیت فوق‌العاده جامعه بزرگ جانبازان استان اصفهان باعث شد تا کلنگ این پروژه‌ها به زمین بخورد؛ موضوعی که براساس کلام سردار شهید قاسم سلیمانی نشان می‌دهد جهاد ادامه دارد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مـصـطـفــــی حسناتی نیز در ادامه بیان می‌کند: اگر اصل تداوم انقلاب و حفظ نظام مقدس و دفاع از حریم حرم اهل‌بیت همه توسط هجرت و ایمان و جهاد و شهادت رخ داده، قطعا در گام دوم انقلاب که مباحث فرهنگی و اقتصادی و رفع آسیب‌های اجتماعی مدنظر است، بهترین و اساسی‌ترین راه حفظ همان مسیر گذشته است؛ یعنی حفاظت از مقام و منزلت ایثار و شهادت و جهاد و توجه ویژه به آن انسان‌های گمنام و مظلومی که آنگاه که نظام مقدس جمهوری اسلامی نیاز به جهاد و حرکت و خون و شهادت داشت، ایثارگرانه و مخلصانه به میدان آمدند. امروز برای تداوم این راه، همه کشور باید بسیج شود. حجت‌الاسلام‌والمسلـمـیـــن مـصطفی حسناتی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پروژه‌های در دست ساخت و اجرا، می‌گوید: ساخت و راه‌اندازی این مراکز در راستای حفظ راه شهداست و جای آن دارد که از طرف مردم شهیدپرور و جامعه ایثارگری و همچنین از طرف جانبازان ارزشمند و گران‌قدر و خانواده‌های آن‌ها و شهدا از مسئولان بنیاد شهید تشکر به عمل آورم.

ساخت این پروژه‌ها سرمایه‌گذاری برای ادامه راه است

امام‌جمعه نجف‌آباد ادامه می‌دهد: همه انقلاب و ایثارهایی که انجام‌شده، برای استقرار ارزش‌ها و دفاع از آن‌ها و مباحث فرهنگی و همچنین توجه به انسان‌های والایی است که هستی خود را به میدان بردند و البته توجه به این نکته که امروز خدمت به جامعه ایثارگری و جانبازان و شهدا وظیفه همه مسئولان است. پروژه‌هایی که کلنگ آن‌ها به زمین‌خورده و قرار است به‌زودی عملیاتی شوند، زمینه یک سرمایه‌گذاری عظیم برای ادامه راه شهداست.
در ادامه این آیین، مجتبی راعی، فرماندار شهرستان نجف‌آباد، با اشاره به آیین کلنگ‌زنی مجموعه فرهنگی و توان‌بخشی در شهرستان نجف‌آباد، تصریح می‌کند: در این مکان قرار است خدمات مختلفی به ایثارگران استان اصفهان ارائه شود. در دیدارهایی که در مناسبت‌های متفاوت با ایثارگران و جانبازان داشتیم، مسائل مربوط به ادامه زندگی جانبازان (که با مخاطرات زیادی روبه‌رو هستند و درمان و زندگی‌شان با مشکل مواجه است)، یکی از اساسی‌ترین دغدغه‌ها و نگرانی‌های خانواده‌هایشان بود و آن‌ها می‌خواستند که مرکزی برایشان راه‌اندازی شود.
فرماندار شهرستان نجف‌آباد در ادامه با بیان اینکه بالغ بر 4 هزار و 200 جانباز در شهرستان نجف‌آباد زندگی می‌کنند، می‌افزاید: خانواده‌های آن‌ها درگیر مسائل و مشکلات مربوط به جانبازان هستند؛ به‌ویژه جانبازان اعصاب و روان که نیاز به ارائه خدمات ویژه دارند. او با اشاره به سفر سعید اوحدی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور و معاون رئیس‌جمهور و همچنین پیگیری‌های مدیرکل بنیاد شهید استان، تصریح می‌کند: موافقت تأمین اعتبار اولیه برای کلنگ‌زنی این مجموعه صورت گرفته و با تأمین اعتبار 10 میلیارد تومان به منظور ارائه خدمات به جانبازان و ایثارگران این اقدام صورت گرفته است؛ افرادی که مروجان فرهنگ ایثار و شهادت هستند.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.