معنوی‌نژاد از والیبالی‌های المپیکی بازماند

دعوت آلکنو از دو بازیکن اصفهانی

در لیست 19 نفره تیم ملی والیبال برای المپیک، با وجودی که نام دو اصفهانی دیده می‌شود، اما غیبت محمدجواد معنوی نژاد در این لیست، نکته پرابهامی است که دومین غیبت او در دومین المپیک متوالی محسوب می‌شود. برای حضور در مسابقات لیگ جهانی والیبال و بر اساس لیستی که آلکنو، سرمربی روسی تیم ملی منتشر کرده بود، امیر غفور، مسعود غلامی و محمدجواد معنوی‌نژاد سه ملی‌پوش اصفهانی حاضر در لیست بودند، هر چند که غفور به دلیل مصدومیت، فرصت همراهی تیم ملی در بخش عمده‌ای از این رویداد را از دست داد.

شنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۰

لیست تیم ملی برای جام ملت‌ها، اولین شناخت جدی سرمربی تیم ملی نسبت به بازیکنان محسوب می‌شد و پیش‌بینی می‌شد بر اساس عملکرد بازیکنان در لیگ ملت‌ها و نحوه تمرینی آن‌ها، نفرات اعزامی مشخص شوند که این پیش‌بینی تا حدودی نیز به وقوع پیوست و لیستی که اعلام شده، بر مبنای شناخت تقریبی کادر فنی است. سعید معروف، جواد کریمی، محمدطاهر وادی، امیر غفور، صابر کاظمی، بردیا سعادت، سیدمحمد موسوی، علی‌اصغر مجرد، مسعود غلامی، رضا عابدینی، میلاد عبادی‌پور، میثم صالحی، مرتضی شریفی، پـــوریـــا فیــــاضی، امــیرحسین اسفندیار، مـــهدی مـــرنـــدی و آرمـــان صالحی 19 بازیکنی هستند که به اردوی المپیکی تیم ملی والیبال دعوت شده‌اند. همچنین مجتبی میرزاجانپور و فرهاد قائمی در تمرینات تیم ملی حاضر خواهند بود تا شرایط فنی و فیزیکی پس از دوران مصدومیتشان از سوی کادر فنی مورد بررسی قرار بگیرد. قائمی پیش‌تر از تیم ملی خداحافظی کرده بود، به دلیل آنچه ضعف فنی تیم ملی در دریافت‌های اول عنوان شده، با نظر مسئولان فدراسیون به تیم ملی بازگشته است. البته آلکنو تاکنون عملکردی از قائمی ندیده و انتخاب او به واسطه نظر فدراسیون خواهد بود و باید دید آیا مسئولان فدراسیون می‌توانند این مربی حرفه‌ای را مجبور به استفاده از این بازیکن کنند یا خیر؟
اردوی المـــپیــــکی تیـــم مـــلی والـــیبـــال مردان ایران از صبح شنبه، دوازدهم تیرماه، با انجام تست P.C.R در محل کمپ تیم‌های ملی واقع در مجموعه ورزشی آزادی در قرنطینه آغاز می‌شود و دعوت‌شدگان به اردو عصر شنبه نخستین تمرین خود را زیر نظر محمدرضا تندروان (دستیار دوم) برگزار می‌کنند.
مهلت قانونی ارسال اسامی ۱۲ بازیکن تیم‌های والیبال حاضر در بازی‌های المپیک پانزدهم تیرماه به پایان می‌رسد و از این تاریخ تا آغاز بازی‌ها تیم‌ها فرصت ایجاد دو تغییر پزشکی در لیست ۱۲ نفره خود خواهند داشت.
امیر غفور و مسعود غلامی دو بازیکنی هستند که از شانس بالایی برای قرار‌گرفتن در ترکیب نهایی تیم ملی برخوردارند و امیدواری ورزش اصفهان داشتن دو نماینده در ترکیب تیم ملی است. غفور در المپیک ریو 2016 نیز تیم ملی والیبال کشورمان را همراهی می‌کرد و از جمع پنج المپین قبلی ورزش استان، او تنها ورزشکاری است که شانس به میدان‌رفتن در این دوره را هم دارد.
نکته مهم لیست اعلامی تیم ملی، غیبت محمدجواد معنوی‌نژاد در بین دعوت‌شدگان است؛ آن هم در شرایطی که از لحاظ تجربه لژیونری به نسبت بسیاری دیگر از بازیکنان وضعیت بهتری دارد؛ اما معلوم نیست چرا آلکنو او را در لیست دعوت‌شدگان قرار نداده است. در المپیک قبلی نیز معنوی‌نژاد در شرایط آمادگی جسمانی خوبی قرار داشت؛ اما سرمربی وقت تیم ملی در رفتاری سلیقه‌ای، این بازیکن اصفهانی را خط زد و حالا برای المپیک بعدی دوباره چنین اتفاقی رخ داده و پسر با استعداد والیبال نصف‌جهان از تیم ملی دور شده است.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.