مشارکت 1830میلیاردتومانی مردم برای اصفهان

میزان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به 77 قرارداد با شهرداری اصفهان رسیده است

شهردار اصفهان گفت: در سال‌های اخیر شهرداری توانست به نحو شایسته اعـتـمـاد سرمـایـه‌گــذاران را جلب کند، به‌طوری‌که میزان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به 77 قرارداد با شهرداری اصفهان رسیده و بخش خصوصی هزار و 830 میلیارد تومان با شهرداری مشارکت کرده است.
به گزارش اصفهان‌زیبا به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، قدرت‌اله نوروزی در برنامه «شهر پرسشگر، شهردار پاسخگو» با اشاره به رونق نشست‌های بین‌المللی شهرداری در چهار سال اخیر، اظهار کرد: سال 1389 پیمان خواهرخواندگی اصفهان با بعلبک لبنان بسته شد و دیگر اتفاقی در این حوزه روی نداد؛ از همین رو در این دوره تلاش کردیم با وجود شرایط پـیـچـیـده‌ای کـه پـیـونــد خواهرشهری دارد با گذر از تأیید مراجع مختلف مانند وزارت کشور و وزارت خارجه، پیوند خواهرخواندگی اصفهان و سمرقند را که هر دو فارسی‌زبان هستند، در دسـتور کار قرار دهیم .

یکشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۰

او ادامه داد: در این دوره چراغ روابط با برخی خواهرشهرها مثل شهر کویت که کم‌سو شده بود، پرفروغ شد؛ همچنین در شرایط کرونایی با بسیاری از سفرا و خواهرشهرها گفت‌وگو کردیم. شهردار اصفهان افزود: در شرایط کرونایی توسط بخش خصوصی دو نمایشگاه در چین و یک نشست علمی با سن‌پترزبورگ و نیز دو نمایشگاه عکس در سن‌پترزبورگ و پورتو برگزار شد؛ البته اگر شرایط مساعد شود مبادلات اقتصادی به خوبی رخ می‌دهد.
نوروزی تصریح کرد: انعقاد پیوند با شهرهای پورتو و حیدرآباد برای خواهرخواندگی هم در دستور کار است و امیدواریم در این دوره مدیریت شهری به سرانجام برسد که اگر هم نشد، زمینه فراهم شده تا در مدیریت بعدی قرارداد امضا شود و امیدوارم تا پایان 1400 تعداد خواهرشهرها به 16 شهر برسد. او خـاطــرنــشــان کـــرد: در قــالـــب همین تعاملات، هدایایی از اقلام بهداشتی از سوی فرایبورگ، شهر خواهرخوانده اصفهان، به اصفهان ارسال شد تا به بیمارستان‌ها هدیه شود.

تأمین اصناف و رضایت شهروندان

شهردار اصفهان با بیان اینکه برنامه ما در شهرداری این بود که فضای خدماتی به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا رضایت شهروندان و اصناف تأمین شود، گفت: در این زمینه پروژه‌های متعددی در حوزه سامـان‌دهــــی مشاغل اجرا شد که یکی از آن‌ها افتتاح تالار 25 میدان مرکزی میوه و تره‌بار با 28 غرفه است؛ همچنین برای آسایش حال کشاورزان در گرما و سرما محیط بزرگی در میدان، مسقف شد. نوروزی با اشاره به راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی میدان مرکزی میوه و تره‌بار شهر افزود: در زمان آغاز این دوره مدیریت شهری 240 کیلووات ساعت توان تولید انرژی خورشیدی وجود داشت که اکنون به 600 کیلووات افزایش پیدا کرد و در آپارتمان‌های شهر هم شرایطی برای استفاده از تجهیزات خورشیدی ایجاد شده است. او ادامه داد: طی چهار سال اخـیـر در شهرداری مـرکـزی، در نـقـاطــی مــانــنـد سالـن اجلاس ســـران، منطقه8، میدان میوه و تره‌بار و... نیروگاه‌های خورشیدی راه‌اندازی شده است. او بـیـان کرد: مـــقـدمــات اجرای اولـیـــن جـشــنــواره بـــیـن‌الـمـلـلـــی صــنـایـع‌دســتــی آغــاز شــده و قرار است نشان «دست خلاق» را به شش هنرمند برگزیده اهدا کنیم تا از صنایع‌دستی حمایت شود؛ شهرداری محور این جشنواره است و وزارت میراث فرهنگی هم مشارکت دارد.

12 ایستگاه خط دوم متروی اصفهان در حال ساخت است

شهردار اصفهان افزود: در سال‌های اخیر شهرداری توانست به نحو شایسته‌ای اعتماد سرمایه‌گذاران را جلب کند، به‌طوری‌که میزان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به 77 قرارداد با شهرداری اصفهان رسیده و بخش خصوصی هزار و 830 میلیارد تومان با شهرداری مشارکت کرده است.
 نوروزی تصریح کرد: 12 ایستگاه خط دوم مترو در حال احداث است و برخی تا 98درصد پیشرفت داشته است، ایستگاه سیزدهم هم در آستانه آغاز ساخت است و حفاری تونل‌ها هم از دو جبهه انجام می‌شود. او اظهار کرد: 9 کیلومتر از خط دوم از کهندژ تا خمینی‌شهر باقی می‌ماند که بـخـشـی در رهنان و بخشی در خمینی‌شهـر واقع شده و برای رهـنـان امـسـال بودجه لحاظ شده است که امیدوارم با تداوم این پروژه از خط دوم مترو تا دو سال آیـنـده بـهـره‌بـرداری شود.

 طراحی سازه پل‌های شهید سلیمانی با پیوست فرهنگی

شهردار اصفهان با اشاره به طراحی سازه پل‌های شهید سلیمانی با پیوست فرهنگی افزود: هر حرکت عمرانی باید پیوست فرهنگی هم داشته باشد و در زمان آغاز پروژه مجموعه پل‌های شهید سلیمانی به‌عنوان دروازه ورودی شهر از سمت شرق، این پروژه پیوست فرهنگی داشت.
نوروزی ادامه داد: پیوست فرهنگی در طراحی اولیه مـشـاور مطرح بود؛ اما در کـمـیـسیون تصویب طرح‌ها بررسی شد و طرح اولیه تصویب نشد؛ با توجه به اهمیت این پروژه مأموریتی به معاونت شهرسازی داده شده و در این راستا طرح‌هایی در دست بررسی است تا موضوع‌های فرهنگی پروژه باز هم لحاظ شود.

سامان‌دهی پیاده‌روهای شهر با اولویت مناسب‌سازی است

شهردار اصفهان درباره ارتفاع ساختمان‌ها در شهرک امیرحمزه که پرسش یکی از ساکنان منطقه13 بود اظهار کرد: در شهرک امیرحمزه کد ارتفاعی بر خیابان‌های اصلی 5 طبقه روی پیلوت و در فرعی 10 متری، سه‌طبقه روی پیلوت است، با توجه به این ضابطه بیشتر ساختمان‌های 5 طبقه شهرک، مربوط به گذشته است که 150 مجموعه با این وضعیت اکنون وجود دارد و 110 واحد آن چهار طبقه ساخته شده است که سازندگان آن‌ها هم بر اساس طرح تفصیلی شهر اقدام کرده‌اند و در این دوره با توجه به ظرفیت و رعایت ضوابط پروانه‌هایی صادر می‌شود.
 نوروزی افزود: خیابان شهید احمدی در منطقه7 هم حدفاصل میدان حج تا بزرگراه بعثت قرار دارد که از میدان حج تا خیابان کوثر انجام ‌شده و تا بزرگراه بعثت در دست اقدام و آزادسازی است که نیاز به همکاری مردم دارد.
او بــیـــان کــرد: ســــامـــان‌دهــــــی پـیـاده‌روهای شهر از جمله در خیابان مرداویج، برای روان‌سازی است و همه شهرداران مناطق برای مناسب‌سازی و روان‌سازی باید اقدام کنند؛ از همین رو با تخریب ساخـتـمـان‌هـای جـدیـد مالکان را مکلف می‌کنیم روبه‌روی خانه را بر اساس طرح شهرداری بازسازی کنند.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.