اجاره روزانه از شفق تا زاینده‌رود

«اجاره روزانه خانه و آپارتمان» تا پیش از شیوع کرونا بازار بزرگی در اصفهان داشت؛ به‌خصوص در تعطیلات نوروز یا در طول تابستان، عرضه و تقاضا در این بازار اوج می‌گرفت؛ ولی با شیوع ویروس کرونا و کاهش چشمگیر مسافران شهر اصفهان این بازار به حالت نیمه‌تعطیل درآمد. اگرچه مشاهده‌های میدانی نشان می‌دهد در تابستان سال جاری کم‌وبیش بازار اجاره روزانه خانه و آپارتمان در اصفهان گرم شده است، برخلاف سال‌های گذشته تقاضای زیادی وجود ندارد و عرضه زیاد باعث شده است قیمت‌ها نسبت به دو سال قبل گاهی بیش از 50درصد کمتر باشد.

دوشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۰

امروز ،خانه و آپارتمان‌های زیادی برای اجاره در بخش‌های مختلف شهر آگهی شده‌اند که در میان آن‌ها گران‌ترین املاک، کمترین فاصله را با زاینده‌رود دارند. هر چه فاصله ملک از زاینده‌رود بیشتر باشد، اجاره روزانه آن کمتر است.

اجاره روزانه

100هزار تومان کف قیمت اجاره یک ملک برای 24 ساعت است؛ البته خانه‌ها و آپارتمان‌ها با این قیمت از مرکز شهر فاصله زیادی دارند و به امکانات چندانی مجهز نیستند؛ برای مثال، در محله شفق آپارتمانی 70مترمربعی با اجاره روزانه 100هزار تومان آگهی شده است. کف این آپارتمان موکت است، یک تلویزیون کوچک، یخچال 6 فوت و یک تخت فرفوژه دونفره دارد. اگر متقاضی، خانه‌ای مجهزتر یا نزدیک‌تر به مرکز شهر می‌خواهد، باید دست‌کم 200 هزار تومان اجاره بپردازد؛ برای مثال، آپارتمانی 90مترمربعی نزدیک بزرگمهر با اجاره روزانه 200هزار تومان آگهی شده است. این آپارتمان نیز امکانات زیادی ندارد؛ ولی نسبت به مورد شفق به زاینده‌رود نزدیک‌تر است.گاهی آپارتمان‌های اجاره‌ای به امکانات خوبی مجهز می‌شوند. دکور داخلی آن‌ها شبیه اتاق هتل‌های چندستاره است؛ مبلمان کامل، همراه با سرویس‌خواب یا موارد دیگر دارد تا مسافر تمام امکانات لازم را داشته باشد. در این صورت اجاره روزانه بسته به محله بین 200 تا 500 هزار تومان است؛ مانند آپارتمانی 100مترمربعی نزدیک میدان نقش‌جهان با اجاره روزانه 450 هزار تومان.
دیوارهای این آپارتمان کاغذدیواری شده‌اند، کف کف‌پوش دارد و مبلمان داخل سالن، کامل و تمیز است. بسیاری از امکانات این آپارتمان در هتل‌های اصفهان نیز دیده نمی‌شود؛ ولی به دلیل اجاره 450 هزار تومان، متقاضیان خاصی دارد. در انتها گران‌ترین اجاره روزانه مربوط به همسایگان زاینده‌رود است.
در شهر اصفهان یک ملک هر چه فاصله کمتری نسبت به زاینده‌رود داشته باشد، هم قیمت بالاتری دارد و هم رهن و اجاره آن بالاتر است. در اجاره‌های روزانه نیز املاک نزدیک به زاینده‌رود  رکورددار هستند. آپارتمان‌ها در این بازار هر 24 ساعت 500 هزار تا دو میلیون تومان اجاره داده می‌شوند؛ برای مثال، آپارتمانی 200مترمربعی نزدیک پل مارنان و مجهز به امکانات لوکس با قیمت هر 24 ساعت یک میلیون تومان اجاره داده می‌شود یا آن‌سوی زاینده‌رود در محله آبشار پنت‌هاوسی لاکچری مجهز به امکاناتی بی‌نظیر با قیمت هر 24 ساعت یک میلیون و 350 هزار تومان آگهی شده است.
اگرچه قیمت اجاره این املاک زیاد به نظر می‌رسد، ولی در بسیاری از روزهای تابستان پر هستند؛ ضمن اینکه آپارتمان‌های نزدیک زاینده‌رود ازنظر امکانات همگی کامل‌اند.مبلمان، کف‌پوش، تلویزیون بزرگ ال‌سی‌دی، سرویس کامل آشپزخانه، سرویس کامل خواب و گاهی استخر و جکوزی از امکانات این آپارتمان‌ها هستند.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.