گاندوها مردند تا بردند

فرار بزرگ ذوب آهن از مسجد سلیمان

اگر تیم ذوب آهن در بازی با تیم نفت مسجد سلیمان، بازی را واگذار کرده بود، باید مهیای وداع با لیگ برتر می‌شد اما کار بزرگ شاگردان مجتبی حسینی در شب گرم خوزستان، علاوه بر اینکه سه امتیاز ارزشمند به اندوخته ذوبی‌ها اضافه کرد، امیدها برای بقای تیم اصفهانی در لیگ برتر را نیز افزایش داد. در دیدار رفت دو تیم نفت مسجد سلیمان و ذوب آهن که در اصفهان برگزار شد، مجتبی حسینی روی نیمکت تیم نفت مسجد سلیمان نشسته بود و با تیم خوب و هماهنگی که داشت، به مصاف تیم ذوب آهن رفت که در آن مقطع رحمان رضایی را به عنوان سرمربی روی نیمکت داشت.

چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰

دو تیم در ورزشگاه فولادشهر به تساوی یک بر یک رضایت دادند که این نتیجه موقعیت نماینده مسجد سلیمان در میانه جدول را استحکام بخشید اما به همان نسبت موقعیت تیم ذوب آهن قعرنشین را متزلزل کرد تا جایی که پیش از آخرین بازی پایان نیم فصل، هیئت مدیره باشگاه رای به قطع همکاری با رضایی دادند و در هنگامه تعطیلات نیم فصل نیز مجتبی حسینی خوزستان را به مقصد اصفهان ترک کرد.

با اینکه هم رسانه‌ها و هم هواداران و هم مدیریت باشگاه امید زیادی به شتاب گرفتن ذوب آهن با حضور حسینی نداشتند، در عمل این اتفاق رخ نداد و در فاصله سه هفته مانده به پایان فصل، تیم ذوب آهن در جمع فانوس به دست‌های لیگ حضور دارد، هر چند که میانگین امتیازی دوره حسینی به نسبت دوره قبل‌تر قابل توجه است اما باعث نشده سبزپوشان اصفهانی از منطقه خطر دور شوند.

پس از تساوی خانگی ذوب آهن مقابل سایپا، شرایط برای گاندوها دشوارتر شده بود و بازی با نفت مسجد سلیمان، دیداری بسیار مهمی قلمداد می‌شد زیرا امتیاز از دست دادن در این دیدار، امید این تیم را برای لیگ برتری ماندن کم رنگ می‌کرد، با این حال گرمی هوای مسجد سلیمان نیز به دشواری دیگری برای تیم اصفهانی تبدیل شده بود اما شاگردان مجتبی حسینی دست به کار بزرگی زدند و سه امتیاز مهم را از این میدان به غنیمت گرفتند.

در دقایق اولیه بازی، توپ و میدان در اختیار تیم میزبان بود اما به مرور بازیکنان تیم ذوب آهن خودشان را در زمین پیدا کردند و حملات پراکنده‌ای را روی دروازه تیم جنوبی تدارک دیدند که البته نتیجه‌ای در بر نداشت، تا اینکه وقوع خطا در محوطه جریمه تیم نفت مسجد سلیمان با اعلام پنالتی برای تیم ذوب آهن همراه شد و کاپیتان محمدزاده گل اول بازی را به ثمر رساند تا فشار و بار روانی زیادی را از روی دوش هم‌بازی‌ها و کادر فنی تیمش بردارد.

ذوبی‌ها در نیمه اول دو گل دیگر نیز به ثمر رساندند تا با یک پیروزی شیرین به رختکن بروند اما تیم نفت مسجد سلیمان نیز که شرایط خطرناکی در وضعیت جدول رده بندی دارد و خطر سقوط را احساس می‌کند، در نیمه دوم عملکرد بهتری به نمایش گذاشت و موفق شد دو گل خورده را جبران کند اما پیش از آنکه خطر به تساوی کشاندن بازی تیم ذوب آهن را تهدید کند، داور مسابقه در سوت خود دمید تا تیم ذوب آهن با کسب 26 امتیاز کماکان در رده چهاردهم بماند و با تیم میزبان تنها دو امتیاز اختلاف داشته باشد.

در دیگر دیدارهای هفته بیست و هفتم لیگ، تیم سایپا با نتیجه دو بر صفر برابر استقلال مغلوب شد تا به نسبت تیم ذوب آهن شرایط بدتری پیدا کند، البته با توجه به نتیجه به دست آمده برای تیم ذوب آهن، تیم ماشین سازی به طور رسمی به دسته یک سقوط کرد تا فوتبال آذربایجان یکی از نمایندگانش را از دست بدهد.

تیم نساجی مازندران نیز برابر پدیده مشهد به پیروزی رسید تا در بین قعرنشین ها به وضعیتش سر و سامانی بدهد. تیم ذوب آهن در هفته بیست و هشتم لیگ به دیدار تیم نساجی مازندران می‌رود و برد تیم نساجی به معنای قطعی شدن بقای این تیم در لیگ خواهد بود اما پیروزی تیم ذوب آهن نیز خیال این تیم را بابت ماندن نسبتا راحت خواهد کرد.

در حال حاضر رقابت بر سر بقا بین تیم‌های نساجی مازندران، نفت مسحد سلیمان، ذوب آهن و سایپا خواهد بود و از بین این چهار تیم، یکی همراه ماشین سازی مسافر لیگ یک می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.