چهره شهر در اعیاد تغییر کند

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان: برای مردم نشاط ایجاد کنید

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تبریک فرارسیدن اعیاد ماه ذی الحجه، گفت: در جامعه به اعیادی که در طول سال بهانه‌ای برای ایجاد نشاط و شادابی مردم است، کمتر پرداخته می‌شود. علیرضا نصر اصفهانی درنطق پیش از دستور خود ادامه داد: علی‌رغم محدودیتی که وجود دارد، مجموعه شهرداری فرصت دو عید قربان و غدیر را مغتنم شمرده و اداره‌کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری، معاونت‌های فرهنگی و خدمات شهری برای تزیین و چراغانی شهر به نحوی اقدام کنند که مردم تفاوت این دو روز را نسبت به دیگر روزهای سال احساس کنند. نصراصفهانی با اشاره به در پیش‌بودن عید سعید قربان، اظهار کرد: همواره از خداوند می‌خواهیم که زمینه بریدن از غیر و اتصال به خودش را برای ما مهیا کند، از وابستگی دنیوی خروج کرده و به فضیلت‌ها زینت یابیم؛ عید قربان تبلور و اوج تحقق این امر است.

دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: عید سعید قربان تجلی بندگی خالصانه است که یکی از پیامبران اولوالعزم از آزمایش بزرگ آن سربلند بیرون آمد. او همچنین سالروز شهادت امام باقر (ع) را تسلیت گفت و نقش آن حضرت و امام صادق (ع) را در پرورش شاگردان مکتب اهل‌بیت (ع) حائز اهمیت دانست.

محدودیت کرونایی ناژوان حذف شود

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در صد و هفتاد و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در روزهای اخیر شاهد حضور مردم در پارک‌ها و حاشیه زاینده‌رود بودیم و این حجم استقبال مردم از زاینده‌رود نشان‌دهنده بی‌صبری مردم برای جاری شدن آب در بستر رودخانه است.
او افزود: با حضور پرجمعیت مردم در کنار پل‌های تاریخی، رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز اتفاق نمی‌افتد و مردم هشدارهای متولیان بهداشت و سلامت را پشت سر گذاشته و توجه چندانی به این امر نکرده‌اند. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: ذوق‌زدگی و فضای نشاط‌آوری که با جاری شدن آب در بستر رودخانه در گرمای تابستان ایجاد شده، باعث تجمع مردم در کنار زاینده رود شده اما باید بدانیم که این تجمعات بدون ملاحظه و رعایت موازین بهداشتی ممکن است مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده و جان افراد زیادی را به مخاطره بیندازد.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به ممنوعیت بهره‌برداری از مراکز تفریحی شهر با مصوبه ستاد مقابله با کرونا، گفت: تمام اصناف مشغول فعالیت هستند و فقط فعالیت مکان‌های تفریحی و مجموعه ناژوان به دلیل قرارگرفتن در پارک ممنوع شده است ولی پارک‌ها مملو از جمعیت است.نصراصفهانی ادامه داد: اگر ورود مردم به پارک ممنوع بود، ممنوعیت کار مراکز تفریحی و گردشگری ناژوان موجه بود اما محدودکردن فعالیت‌هایی که در مکان‌های دیگر بدون محدودیت اتفاق می‌افتد، در ناژوان جایز نیست چرا که جمع خاصی را از ارائه خدمات و درآمدی که از فعالیت این مراکز ناشی می‌شود، محروم می‌کند. او افزود: افراد آسیب‌دیده از اجرای این مصوبه به شورا مراجعه می‌کنند و از این موضوع گلایه دارند.

نقش برجسته پلیس راهور در اصفهان

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در بخش دیگری از نطق خود افزود: امروز در ادامه برنامه «هر یکشنبه یک افتتاح» تجهیزات جدید ناوگان خودرویی و موتوری راهنمایی و رانندگی با همکاری شهرداری رونمایی می‌شود. او ادامه داد: هیچ نقشی نباید در شهر سخیف شمرده شود و همه آن‌ها مورد احترام هستند. علیرضا نصر اصفهانی ادامه داد: هر تولیتی به نقش خود بی‌اعتنا باشد و آن را به شکل مطلوبی انجام ندهد، شهر آسیب می‌بیند.رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: یکی از مواردی که باید همواره مورد توجه قرار گیرد، نقش پلیس راهور است که اگر نیروهای آن در شهر نقش‌آفرینی نکنند، اتفاقات ناگواری رخ می‌دهد. او اظهار کرد: حضور پلیس راهور در کلان‌شهر اصفهان برجسته بوده و از زمانی که ماده ۱۰۸ قانون توسعه ششم با همکاری شهرداری و پلیس راهور به مرحله اجرا رسیده، این نقش پررنگ‌ترهم شده و باز هم ادامه دارد. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: بودجه قانونی پلیس راهور از طریق ماده ۱۰۸ قانون توسعه ششم به صورت تدریجی تزریق می‌شود، زیرا استحصال بودجه آن توسط شهرداری نیز تدریجی است. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: هرچند این اتفاق گلایه پلیس راهور را در پی دارد، اما در ابتدای این مسیر قرار داریم و با توجه به تجاربی که به دست می‌آید در آینده وضعیت بهتر خواهدشد.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.