فراگیری مستمر آموزش‌های مشاوران کوچک محله‌ها

مدیر مـنـطـقـه3 شـهــرداری اصــفـهـــان گــفــت: با برنامه‌ریزی‌های مستمر اداره فرهنگی اجتماعی، این منطقه در دل محله‌ها و به منظور تأمین نیازهای تمام گروه‌های سنی، طیف دانش‌آموزان از رده‌های مختلف تحصیلی، آموزش‌های ویژه‌ای را در اوقات فراغت دیده تا به عنوان مشاوران کوچک به مدیران شهری یاری رسانند.

شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰

حسین کارگر با اشاره به رویداد «اصفهان شهر دوستدار کودک» اظهار کرد: یکی از نیازهای مهمی که در زندگی بشری بعداز نیازهای اولیه فیزیولوژیک و امنیت عنوان می‌شود، نیاز وابستگی، دوستی و فعل و انفعالات اجتماعی است که برای تمام رده‌های سنی از ویـژگـی‌هــای خـاصــی برخوردار است. او افزود: برای تأمین این نیاز باید رده‌های سنی مختلفی را درنظر گرفت، رده‌های سنی جوان تا کهن‌سال با ورود به مسائل شهری و گفتمان با مدیران شهری نیازشان برطرف می‌شود؛ اما برای کودک و نوجوان باید زیرساخت‌هایی را فراهم کرد تا مدیران بتوانند نیازهای اصلی و مهم این طیف را بدانند.
مدیر منطقه3 شهرداری اصفهان با اشاره به اقدامات اولیه در خصوص آگاه‌سازی کودکان و نوجوانان، تصریح کرد: درسال های گذشته با ورود به مدارس و ایجاد برنامه‌های مختلف آموزشی، طرح مسابقات و اهدای جوایز، بازی‌های فکری و... زمینه‌های ارتقای این طیف از جامعه را آماده کرده‌ایم.

 جلب مشارکت کودکان برای رنگ‌آمیزی مبلمان پارک‌ها

کارگر ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا با اجرای برنامه‌های مختلف به صورت مجازی در قالب ویژه‌برنامه کودکان خلاق (جلب مشارکت کودکان برای رنگ‌آمیزی مبلمان پارک‌ها)، انرژی خونه و عیدانه (ایجاد نشاط در خانواده)، مشاوره کودک و نوجوان (ارتقای آگاهی والدین به راه‌های حل مشکلات کودکان)، توزیع بروشور پیشگیری از کودک‌آزاری، ویژه‌برنامه کتابساز (باموضوع دلخواه مخصوص دانش‌آموزان ابتدایی) خرید و توزیع کتاب کودک (ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی)، ویژه‌برنامه هفته مـحـیـط‌زیـســت و زمین پاک و نحوه مدیریت پسماند این فعالیت‌ها ادامه داشته است.
او درادامه افزود: این آموزش‌هاست که موجب فعال‌سازی ذهن کودک شده به طوری که در ملاقات حضوری این‌جانب با کودکان محله دردشت، پیشنهادهای بسیار خوبی را در راستای برطرف‌کردن مشکلات پیش روی این گروه سنی شاهد بوده‌ایم که بعداز آن با حضور نماینده یونیسف و حضور کودکان و نوجوانان در محله دردشت، این محله در لیست مکان‌های معرفی‌شده برای «شهر دوستدار کودک» قرار گرفت که منجر به اقداماتی در خصوص احداث خانه کودک و ورزشگاه در این محله شده است.
مدیر منطقه3 شـهـرداری اصفهان با اشاره به فرارسیدن تابستـان و ادامه آموزش‌های کودکان، علاوه بر محـدودیـت‌های کرونایی تصریح کرد: مسابقات ویژه سنجش استعداد با عــنـوان در مسیر آینده با هدف افزایش خودآگاهی نوجوانان نسبت به تیـپ‌هـای شخصیـتـی و هـوش‌هــای چندگانه، توسط اداره فرهنگی منطقه3 در دست اجراست.
کارگر افزود: این برنامه که در قالب رقابتی جذاب طراحی و اجرا می‌شود، دانش‌آموزان مقاطع ششم تا هشتم را شامل شده که پس از تکمیل‌کردن پرسشنامه‌های مربوط به هوش‌های هشت‌گانه گاردنر، مهارت‌های مرتبط با این نظریه به صورت بازی مورد تخمین قرار می‌گیرند و توسط مشاوران و روان‌شناسان مجرب به صورت هم‌زمان ارزیابی می‌شوند و در نهایت این سنجش به صورت کارنامه در اختیار والدین قرار خواهد گرفت.
او خاطرنشان کرد: شهر دوستدار کودک فقط گذاشتن نام روی شهر اصفهان نیست، بلکه این آموزش‌ها در قـالـب‌هــای مختـلـف به کودکان و نوجوانان بوده و این گروه از شهروندان را به مشاوران کوچک مدیران شهری تبدیل خواهد کرد که امیدواریم بخشی از مشکلات این گروه مرتفع شود.
مدیرمنطقه3 شهرداری اصفهان با اشاره به سایر فعالیت‌های اداره فرهنگی‌اجتماعی منطقه گفت: باتوجه به اینکه محدودیت‌های کرونایی حدود دو سالی است در شهر حاکم و نشاط و شادی اجتماعی با رکود مواجه شده است، در تابستان امسال با در نظر گرفتن فواصل اجتماعی و زدن ماسک توسط مراجعان، مسابقاتی شاد و مفرح در محله‌ها مـخـتـلــف در حال بـرگـزاری است.
کارگر افزود: برنامه «مسابقه محله» با هدف افزایش نشاط اجتماعی، عصرهای چهارشنبه و پنجشنبه هرهفته در حال برگزاری است، تاکنون دوهفته متوالی برگزار شده؛ اما متأسفانه با روند چشمگیر انتشار ویروس کرونا به تعطیلی انجامیده که امیدواریم با بهبود اوضاع و شرایط، این برنامه‌ها راه‌اندازی شوند.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.