عملیات اجرایی خانه دوستدار کودک آغاز شد

اجرای چند پروژه در منطقه ۲ شهرداری اصفهان

هم‌زمان با عملیات اجرایی خانه دوستدار کودک، احداث مجموعه فرهنگی شهرک رسالت و بوستان بختیاردشت و دیگر پروژه‌های عمرانی، خدماتی و فرهنگی منطقه 2 شهرداری اصفهان با هزینه‌ای بالغ‌بر ۶۳۰ میلیارد ریال با حضور اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان، شهردار و معاونانش آغاز شد.

شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰

در این آیین رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: خودشناسی یکی از توصیه‌های دینی است و اسلام همیشه بر آن تأکید ویژه‌ای داشته است؛ زیرا هرکس که خود را بشناسد، در جهت شناخت باری‌تعالی گام برداشته است و می‌تواند خدمات‌رسانی بهتری نیز از خود ارائه کند.
علیرضا نصر اصفهانی تصریح کرد: اگر همه نسبت به خود و ابعاد وجودی‌مان شناخت بیشتری پیدا کنیم و به شناخت کاملی نسبت به مسئولیت‌ها و مأموریت‌های خود دست یابیم، می‌تـــوانیــم از فـــــرصــت‌هـــای در اختیارمان بهتر استفاده کنیم و با فضایل اخلاقی آشنا شویم. قطعا از رذایل اخلاقی فاصله می‌گیریم و اگر از رذایل اخلاقی دور نشده‌ایم به این معناست که به ابعاد وجودی خودمان واقف نیستیم.او ادامه داد: با توجه به اینکه تعداد افتتاحیه‌ها در پایان دوره زیاد شده است، دیگر یک روز در هفته جواب‌گوی این تنوع و تعدد افتتاح‌ها و کلنگ‌زنی پروژه‌ها نیست. پس به همین دلیل ما برای اینکه اقداماتمان را به بهترین شکل انجام دهیم، برنامه «عید تا عید» را تعریف کردیم تا بتوانیم هرروز افتتاحیه‌ها را در شهر برگزار کنیم تا شهروندان از برکات آن‌ها بهره ببرند.

افتتاح و کلنگ‌زنی 620میلیارد تومان پروژه  در منطقه2

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه امروز در منطقه دو شهرداری اصفهان 620 میلیارد تومان پروژه افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود، خاطرنشان کرد: اگر روزی برای برخی از مناطق از واژه محروم یا نیازمند استفاده می‌شد امروزه اقداماتی انجام شده و ما به سمت و سویی رفته‌ایم که در آینده هیچ منطقه مــحــرومی نــخــواهــیــم داشــت و محرومیت به‌زودی از چهره شهر خدا یعنی اصفهان برداشته می‌شود.
نصراصفهانی بیان کرد: بهمن‌ماه سال 99 هنگام تصویب بودجه سال ۱۴۰۰ در مدیریت شهری و شورا رویکرد و ایجاد جهش برای منطقه‌2 شهرداری مدنظرمان بود. پروژه‌هایی که اکنون شاهد آن هستیم، حاصل تغییر نگاه‌ها به این منطقه و مناطق محروم بوده است و ما باید همه تلاش خود را برای بهبود وضعیت انجام دهیم؛ زیرا مردم این منطقه شایسته بهترین‌ها هستند.او اضافه کرد: همیشه در جلسات این دوره شورای اسلامی شهر دغدغه احداث خانه کودک را داشتیم. پس به همین دلیل در بودجه سال 99 ردیفی برای این موضوع اختصاص دادیم؛ اما آزادسازی زمین این پروژه با موانعی روبه‌رو شد و همین موضوع سبب شد کار با یک سال تأخیر مواجه شود که اگر این اتفاقات نیفتاده بود امروز پروژه خانه دوستدار کودک به مرحله نازک‌کاری رسیده بود و به بهره‌برداری می‌رسید.
شهردار اصفهان در ادامه این آیین  با بیان اینکه منطقه ۲ از ظرفیت‌های زیادی برخوردار و دارای مردمی شریف است، تصریح کرد: افرادی که در منطقه ۲ زندگی می‌کنند، در بحران‌ها و سر پیچ تاریخ کشور در ۴۲ سال گذشته و از زمان تغییر نظام و سقوط رژیم پهلوی و استقرار نظام جمهوری اسلامی و حوادث روزهای بعد از آن همچنین حوادث تلخ و ناگوار هشت سال جنگ تحمیلی همیشه در صحنه حضور یافته و شهدای زیادی را تقدیم کشور کرده‌اند.قدرت اله نوروزی با اشاره به اینکه در حال حاضر مدیر منطقه ۲ دیگر نگران پرداخت حقوق کارکنان خود نیست، افزود: آمار شهدای این منطقه نشان می‌دهد که شهروندانش در جنگ تحمیلی حضوری دلیرانه و نقشی پررنگی داشته‌اند. بنابراین مستحق بهره‌مند‌شدن از بهترین خدمات هستند.
او ادامه داد: اکنون در بودجه‌بندی دیگر بر پیشانی منطقه ۲ مُهر محرومیت نیست، اما باید گام‌های بهتر و بیشتری در این راستا برداشته شود.
شهردار اصفهان اضافه کرد: اکنون در این مکان گرد هم آمدیم تا خانه دوستدار کودک را با اعتباری بالغ‌بر ۱۲ میلیارد تومان کلنگ‌زنی کنیم تا کودکان و شهروندان اصفهان و این منطقه بتوانند در سال‌های آینده از آن استفاده کنند. این طرح با کاندیداتوری اصفهان به‌عنوان شهر دوستدار کودک هماهنگ شده و امیدواریم اینجا بهترین مکان برای فرزندان شهر باشد و به‌خوبی احداث شود؛ زیرا شهر دوستدار کودک باید خانه دوستدار کودک فاخری داشته باشد تا به آن توجه شود.
نوروزی با بیان اینکه اگر این خانه دوستدار کودک احداث شود، مکانی برای کودکان و محل بازدید افراد زیادی در ایران و سازمان‌های بین‌المللی ازجمله یونیسف خواهد بود، تصریح کرد: این اقدام الگویی است برای افرادی که دغدغه انجام کار برای کودکان دارند و بر روی آن ارزش می‌گذارند. این پروژه در پارک قلمستان نمونه‌ای از اقدامات ما در ادامه دریافت نشان شهر دوستدار کودک است.
او گفت: خوشحالم که کلکتورها و تصفیه‌خانه برای رهایی فضایی سبز منطقه ۲ از خشک‌سالی احداث‌شده و ایجاد فضای سبز ۵۲ هکتاری در منطقه بختیار دشت اقدام بسیار ارزشمندی است که در این راستا بر خود لازم می‌دانم از اعضای شورای اسلامی شهر، معاونان شهرداری، مدیر منطقه دو و تمام کارکنان و کارشناسان که به مناطق کمتر برخوردار نگاهی دقیق داشتند تشکر کنم زیرا تمامی این اقدامات برای رفاه زندگی مردم صورت گرفته و اگر همکاری شورای شهر نبود این زمین به مشکلات حقوقی بر می‌خورد.
او اضافه کرد: اگر در چهار سال دوره مدیریت شهری قصور، بی‌توجهی و کاستی انجام شده از همه افراد عذرخواهی می‌کنم و این نوید را می‌دهم که در چهار سال گذشته دغدغه ما این بود که تک‌تک شهروندان دیده شوند و مناطق کمتر برخوردار از امکانات و بودجه بهتری بهره‌مند شوند. امیدوارم با این اقدامات منطقه ۲ شهرداری اصفهان مسیر رشد و شکوفایی خود را به بهترین شکل طی کند تا مردم نیز از حداقل امکانات یک زندگی توأم با آرامش و آسایش استفاده کنند.

اضافه شدن 4 هزار و 500 مترمربع به فضای آموزشی منطقه ۲

در پایان نیز مدیر منطقه ۲ شهرداری اصفهان با بیان اینکه در سال 97 کنفرانس ملی دوستدار کودک در اصفهان برگزار شد و ما به‌عنوان سومین شهر غرب آسیا پایلوت شناخته شدیم، گفت: پس از پیگیری‌های زیاد و حمایت‌های شهردار اصفهان جانمایی احداث خانه کودک در محدوده منطقه2 شهرداری انجام شد. کاووس حقانی تصریح کرد: پس از اجرا و اتمام پروژه خانه دوستدار کودک و مجموعه فرهنگی شهرک رسالت 4هزار و ۵۰۰ مترمربع به فضاهای آموزشی، فرهنگی و ورزشی این منطقه اضافه خواهد شد و همچنین ۵۳ هکتار فضای سبز در بوستان بختیار دشت در حال احداث است که سرانه فضای سبز منطقه را از ۳۲ مترمربع به ۳۹ مترمربع افزایش می‌دهد. او با اشاره به کمبود آب برای آبیاری فضای سبز در سال‌های اخیر خاطرنشان کرد: کمبود شدید منابع آبی جهت آبیاری فضای سبز، منبع‌های آب متعددی مجموعا به حجم 4هزار و ۵۰۰ مترمکعب احداث شده و به موازات این اقدام خطوط انتقال آب منطقه به میزان پنج ونیم کیلومتر توسعه پیدا کرده است و امیدوارم ادامه داشته باشد.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.