بفرمای ذوب‌آهن به نساجی

بررسی عملکرد نفربه‌نفر ذوب‌آهنی‌ها در مقابل نساجی

در شرایطی که پیش‌بینی می‌شد ذوب‌آهنی‌ها بتوانند با کسب امتیازات کامل در مقابل رقبای مستقیم خودشان یعنی سایپا و نساجی مجوز بقا در رقابت‌های لیگ را کسب کنند، اوضاع برای شاگردان مجتبی حسینی بسیار سخت شده است. ذوب آهن بعد از اینکه با گل دیرهنگام وحید محمدزاده از شکست خانگی در برابر سایپا فرار کرد، دوباره در یک بازی ۶ امتیازی و شاید هم ۹ امتیازی در خانه مقابل نساجی تن به یک شکست تلخ داد تا کورس فرار از سقوط در انتهای جدول لیگ ادامه داشته باشد. ذوب‌آهنی‌ها هرچقدر که خودشان موفق به کسب امتیاز نمی‌شوند، در مقابل چشم امید به بقیه تیم‌های لیگ برتری دارند تا آن‌ها بتوانند اصلی‌ترین حریف ذوب آهن یعنی سایپا را متوقف کنند. گل‌گهر در بازی شماره ۲۸ خودش به داد ذوب آهن رسید تا ۳ امتیاز فاصله در این دو هفته پایانی همچنان تنها امید ذوب آهنی‌ها باشد.

شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰

این شکست سرنوشت بقای ذوب‌آهن را به دو هفته پایانی لیگ کشاند و شاگردان مجتبی حسینی باید در هفته بیست‌ونهم در یک مسابقه بسیار حساس و سرنوشت‌ساز به دیدار تیم همشهری یعنی سپاهان بروند و اهمیت این مسابقه آن‌قدر زیاد شده است که شاید تکلیف تیم سقوط‌کننده در لیگ بیستم هم در این مسابقه مشخص شود.
مــهدی امیــنی: با اعــلام حــکم محرومیت پنج‌جلسه‌ای شهاب گردان مشخص شد که مهدی امینی باید در این هفته‌های پایانی دروازه‌بان اصلی تیم ذوب آهن باشد و با وجود اینکه در گل‌های دریافتی نساجی تقصیری نداشت، اما انتظار می‌رود که نمایش بهتری در چهارچوب دروازه ذوب آهن داشته باشد.
وحید محمدزاده: در گل‌های زده نساجی مدافعان میانی ذوب آهن بیشترین تقصیر را داشتند و همین موضوع باعث شد تا یک شکست خانگی در کارنامه این تیم به ثبت برسد. محمدزاده در این هفته‌ها تبدیل به اصلی‌ترین اسلحه مجتبی حسینی برای گل‌زنی در دقایق پایانی شده و در یک ربع پایانی بیشتر در محوطه جریمه رقبا حضور دارد.
مسعود ابراهیم زاده: مدافع باتجربه ذوب آهن بر روی گل اول نساجی جاگیری و پرش خوبی نداشت تا کریم اسلامی با ضربه سر دروازه مهدی امینی را باز کند. ابراهیم زاده در بسیاری از دقایق بازی هم رفتاری عصبی از خودش نشان داد و این برای تیمی که احتیاج به آرامش دارد آن‌چنان خوب نیست.
امیرمحمد پناهی: بازیکن جوان و باانگیزه است؛ ولی به نظر می‌رسد که فشار وارد شده بر روی بازیکنان ذوب‌آهن بر روی کیفیت بازی او هم تأثیرگذار بوده و او نتوانسته به عنوان یک مدافع چپ نقش آن‌چنان مهمی در وظایف دفاعی خودش ایفا کند. ضمن اینکه پایه‌ریزی گل اول نساجی هم از جایی شروع شد که پناهی باید پوشش می‌داد.
میلاد جهانی: ضربه ایستگاهی او در نیمه اول می‌توانست تبدیل به یکی از خاطره انگیزترین گل‌های ذوب آهن در این فصل شود؛ اما جهانی بدشانس بود که تیر دروازه مانع ورود توپ به درون دروازه نساجی شد. با این وجود جهانی نسبت به بازی‌های قبلی خودش در ترکیب ذوب‌آهن نمایش بهتری در این مسابقه داشت
فرشــاد مــحمدی‌مــهر: مطــابق معمول این فصل یکی از همان گل‌های همیشگی را برای تیمش به ثمر رساند و اگر مدافعان ذوب‌آهن بی‌دقت نبودند شاید این گل به نوعی مجوز بقای این تیم در رقابت‌های لیگ امــسال هــم بـــود. با این وجود محمدی‌مهر در نیمه دوم یک اشتباه بزرگ بر روی آفساید‌گیری انجام داد و همین موضوع باعث شد تا نساجی بتواند گل دوم خودش را به ثمر برساند.
سینا اسدبیگی: نمایش خوبی در ترکیب ذوب آهن نداشت و همین موضوع باعث شد تا خیلی زود هم توسط مجتبی حسینی تعویض شود. اسدبیگی باید به عنوان یک بازیکن جوان بداند که نمایش او در این هفته‌ها می‌تواند به نوعی تکلیف او را برای فصل آینده هم مشخص کند و باید بیشتر از این‌ها در ترکیب تیمش تلاش کند.
حسین شنانی: بازیکن محبوب و مورد علاقه هواداران ذوب‌آهن است و از او به عنوان یک ذخیره تقریبا طلایی نام برده می‌شود؛ اما با این حال شنانی در روزی که در ترکیب فیکس ذوب‌آهن به میدان رفته بود؛ آن طور که باید و شاید نتوانست در فاز تهاجمی نمایش خوبی داشته باشد.
دانیال مؤمنی: آن طور که انتظار می‌رفت در خط هافبک ذوب‌آهن نتوانست ارتباط بین هافبک نساجی و مهاجمان این تیم را قطع کند و همین موضوع باعث شد تا ذوب‌آهن در این بازی دو بار دروازه‌اش باز شود. مؤمنی هم به عنوان یکی از بازیکنان مورد علاقه حسینی باید در این دو هفته باقی‌مانده همه تلاش خودش را برای بقای ذوب‌آهن در لیگ انجام دهد.
رضا محمود‌آبادی: نمایش این بازیکن هم در درون زمین ذوب آهن آن‌چنان به چشم نیامد و محمود آبادی هم نتوانست فرصت مناسبی را برای گل‌زنی مهاجمان ذوب آهن فراهم کند.
پیمان رنجبری: مهاجم ذوب‌آهن دوندگی بسیار زیادی در درون زمین بازی دارد؛ ولی با این وجود در زدن ضربات آخر بسیار بی‌دقت عمل می‌کند و این برای یک مهاجم خوب نیست که از پنج موقعیت گل نتواند یکی از آن‌ها را هم تبدیل به گل کند. رنجبری در مقابل نساجی بسیار پرتلاش ظاهر شد، اما در فاز گل‌زنی نتوانست توفیقی به دست بیاورد.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.