مردان مهم دربی

اوج حساسیت لیگ؛ 15: 21 در نقش‌جهان

اوج حساسیت اینجاست، امشب 15: 21؛ ورزشگاه نقش‌جهان. سه امتیاز بازی امشب برای هر دو تیم حکم مرگ و زندگی را دارد. سپاهان میزبان اگر سه امتیاز را از دست بدهد، باید با رؤیای جام خداحافظی کند و ذوب‌آهن مهمان نیز اگر سه امتیاز از دستش خارج شود، یک گام بزرگ به سمت سقوط برخواهد داشت. همشهری‌بودن امشب جایی در حساب‌کتاب تیم‌های اصفهانی ندارد؛ زیرا سه امتیاز مهم بازی امشب تعارف‌بردار نیست. اگر تیم ذوب‌آهن برابر نساجی مازندران شکست نخورده بود، حساسیت هماوردی فوتبال نصف‌جهان به این درجه نمی‌رسید؛ اما با نتایجی که در هفته بیست‌وهشتم لیگ رقم خورد، اهمیت نتیجه به‌دست‌آمده در دیدار امشب به بالاترین حد ممکن رسیده است. در آستانه دربی فوتبال اصفهان به سراغ چهره‌های ویژه دربی رفتیم که تقابل آن‌ها در زمین نقش‌جهان می‌تواند برای فوتبال‌دوستان جذاب باشد.

یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۰

محرم نویدکیا و مجتبی حسینی

هر دو را می‌توان به نوعی نماینده نسل مربیان جوان فوتبال ایران دانست، هر چند که حسینی چند فصلی است به جرگه مربیان پیوسته و به جز سابقه چندین فصل دستیاری در تیم‌های مختلف، چند تجربه مستقل سرمربیگری را نیز پشت سر گذاشته است، بااین‌حال محرم نویدکیا در اولین فصل توانسته نمایی از یک مربی موفق را به نمایش بگذارد و حضور تیم تحت هدایت او در کورس قهرمانی در دو هفته مانده به پایان فصل، مؤید این موضوع است.
محرم بیشتر از هرکسی علاقه‌مند است اولین فصل از سرمربیگری او منجر به قهرمانی شود؛ اما قطعا او بهتر از هر فرد دیگری دشواری این مسیر را درک می‌کند. نویدکیا برای اینکه سرنوشت قهرمانی را به هفته پایانی بکشاند، چاره‌ای جز عبور از سد تیم ذوب‌آهن و شاگردان حسینی ندارد؛ اما حسینی هم برای اینکه بقای تیمش را تضمین کند، چشم به امتیازهای این بازی دوخته است. اگر ذوب‌آهن در این بازی بازنده شود، سقوطش قطعی نخواهد شد؛ اما کادر فنی و در رأس آن‌ها مجتبی حسینی به خوبی می‌دانند باخت در دیدار حیثیتی اصفهان، فشار روانی زیادی به این تیم تحمیل می‌کند و عملا تمرکز نتیجه‌گرفتن در دیدار پایانی لیگ را از بین می‌برد. محرم نویدکیا و مجتبی حسینی امشب ترکیب تیمشان را برای برد به زمین می‌فرستند، هر چند از لحاظ مهره، دو تیم سپاهان و ذوب‌آهن قابل‌مقایسه نیستند؛ اما در دربی نمی‌توان نتیجه را از قبل پیش‌بینی کرد و وقوع هر اتفاقی محتمل است.

پیام نیازمند

با توجه به اینکه انتقال نیازمند به لیگ پرتغال قطعی شده، او دو بازی آخرش را برای تیم سپاهان انجام می‌دهد و قطعا تلاش خواهد کرد بهترین عملکرد را داشته باشد. سپاهانی‌ها برای بسته نگه‌داشتن دروازه تیمشان نیازمند یک «نیازمند» آماده درون دروازه هستند. قهرمانی سپاهان، بهترین پایان برای همکاری نیازمند و تیم اصفهانی است و زنده نگه‌داشتن روزنه قهرمانی از برد در بازی امشب نشئت می‌گیرد.

عزت پورقاز

با وجود مصدومیت در مقطعی از لیگ بیستم، در این هفته‌ها به‌عنوان یک مهره قابل اتکا در خط دفاعی تیم سپاهان بازی می‌کند، البته از لحاظ تعداد گل خورده، تیم سپاهان وضعیت قابل قبولی ندارد و گل‌های خورده این تیم در تضاد با خط حمله خطرناکش است اما بااین‌حال پورقاز یکی از بهترین مدافعان لیگ است که در صورت جدایی از سپاهان نیز مشتری‌های خوبی دارد، بااین‌حال فعلا باید به محکم کردن کمربند دفاعی زردها و زنده نگه‌داشتن قهرمانی فکر کند.

احسان حاج‌صفی

کاپیتان سپاهان با اینکه در میانه راه به این تیم ملحق شد اما یک وزنه مهم برای تیم اصفهانی محسوب می‌شود و در این هفته‌هایی که سپاهان نیاز مبرمی به امتیاز گرفتن دارد، حضور او در میدان برگ برنده‌ای برای تیمش محسوب می‌شود. حاج‌صفی تاکنون دربی‌های زیادی تجربه کرده و به خوبی با شرایط امتیاز گرفتن در این دیدارها آشناست.

سجاد شهباززاده

با اینکه آقای گلی شهباززاده قطعی شده است؛ اما کسب این عنوان با قهرمانی تیم سپاهان شیرین و جذاب خواهد شد. در بازی امشب شهباززاده یکی از امیدهای اصلی محرم نویدکیا برای گلزنی است و کادر فنی تیم ذوب‌آهن برای مهار او حتما برنامه‌ریزی می‌کند؛ بااین‌حال مهاجمان فرصت‌طلبی چون شهباززاده از هر فرصت یک گل می‌سازند.

مهدی امینی

اگر شهاب گردان آن حرکت آماتوری را انجام نداده بود، قطعا کادر فنی تیم ذوب‌آهن برای هفته‌های پایانی ریسک به میدان فرستادن امینی را به جان نمی‌خرید؛ اما محرومیت چند هفته‌ای گردان، بهترین فرصت را برای امینی فراهم کرده تا از دروازه تیمش مراقبت کند. امینی در چند هفته‌ای که به میدان رفته، چندان بد عمل نکرده؛ اما با توجه به باخت ذوب‌آهن، عملکرد او هم تحت‌الشعاع قرار گرفته است، بااین‌حال بازی امشب بازگشت دوباره‌ای برای او خواهد بود؛ البته به شرط قفل نگه‌داشتن دروازه‌اش.

وحید محمدزاده

در غیاب کاپیتان مصدوم ذوبی‌ها، بازوبند کاپیتانی به وحید محمدزاده رسیده تا او با احساس مسئولیت بیشتری در خط دفاعی تیمش حضور داشته باشد. ذوب‌آهن برای بردن باید در وهله اول گل نخورد که این وظیفه متوجه محمدزاده و دیگر عناصر خط دفاعی تیم ذوب‌آهن است. اگر ذوبی‌ها در خط حمله خوب کار کنند، بیش از نیمی از مسیر بردن را طی کرده‌اند و ازاین‌رو وظیفه دشواری بر عهده محمدزاده گذاشته شده است.

فرشاد محمدی‌مهر

با اینکه در دیدارهای اخیر نشانی از آن بازیکن با انگیزه که هر حرکتش مقدمه‌ای برای گلزنی بود، نداشت؛ اما ازآنجا ‌که حساب دربی اصفهان با دیگر بازی‌ها جداست، می‌توانیم امشب شاهد نمایش متفاوتی از محمدی‌مهر باشیم؛ به‌ویژه اینکه تیم ذوب‌آهن برای برتری در این بازی، نیازمند هنرنمایی محمدی‌مهر و دیگر هم‌بازیانش است.

میلاد جهانی

وقتی برای لیگ بیستم به تیم ذوب‌آهن پیوست، بسیاری او را بهترین خرید این تیم می‌دانستند؛ اما در عمل جهانی بازیکن چندان تأثیرگذاری برای تیمش نبوده است، با این حساب در هفته‌های پایانی لیگ و نزدیک‌شدن به زمان نقل‌وانتقالات، همه بازیکنان تلاش می‌کنند با نمایش بهتر، برای فصل بعد مشتری‌های خوب‌تری دست‌وپا کنند و همین انگیزه می‌تواند به کمک جهانی بیاید.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.