اجرای چند پروژه کلیدی در منطقه13

بخشی از رینگ چهارم در منطقه13 کلنگ‌زنی شد

برنامه افتتاحیه‌های شهرداری رسید به منطقه13 و آیین پروژه تعریض پل یزدآباد و بخشی از رینگ چهارم در منطقه13 با هزینه‌ای بالغ بر 13 میلیارد تومان اجرا شد. در ادامه از سردیس صاعد اصفهانی رونمایی و عملیات اجرایی احداث مرکز کنترل ترافیک در منطقه13 با حضور رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان، شهردار، مدیران شهری و اصحاب رسانه برگزار و در ادامه این برنامه نیز کلنگ زیرگذر پل اندیشه زده شد.

دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در این آیین با تشکر از تلاش‌های همه افرادی که در مناطق 15گانه شـهـر اصـفـهـان تلاش کردند تا خدمات‌دهی به مردم ادامه پیدا کند، اظهار کرد: اکنون روزهای پایانی این دوره مدیریت شهری را سپری می‌کنیم و به همین دلیل هر روز و هر ساعت شاهد اتفاق مبارکی برای شهر اصفهان هستیم که امیدوارم این رخدادها برای شهروندان نیز مبارک باشد. به گفته علیرضا نصر اصفهانی، پروژه‌های خوبی در مناطق مختلف شهرداری اجرا شده و اکنون مهمان منطقه13 شهرداری اصفهان هستیم و پل یزدآباد را افتتاح خواهیم کرد. این پل پرترافیک همواره مشکلاتی را برای مردم ایجاد می‌کرد که اکنون با تلاش شهرداری منطقه13 در کوتاه‌ترین زمان ممکن این مسیر با همان طول و عرض پل قبلی احداث شد که امیدوارم با این اقدام مردم اصفهان که شایسته ارائه بهترین خدمات هستند دیگر دچار مشکل نشوند. او ادامه داد: در ابتدا برای تعریض این پل مبلغ 7 میلیارد تومان در نظر گرفته شد؛ اما اگر قرار بود این پروژه اکنون اجرایی شود، باید دوبرابر این مبلغ را هزینه می‌کردیم که این موضوع نشانگر آن است که ما نباید در اجرای پروژه‌ها تأخیری داشته باشیم و باید اقدامات را با سرعت انجام دهیم تا گرفتار افزایش قیمت‌ها نشویم. یکی از نیازهای ما توجه به چنین پل‌هایی است که اگر این معابر تعریض شود مدیریت شهری به مردم خدمت بزرگی کرده است؛ در منطقه5 نیز پل شهید ستاری تعریض شد که این اقدام موجب شد ترافیک سنگین آن منطقه کاهش پیدا کند.

رتبه اول شهرداری منطقه13 در زمینه رضایت ارباب‌رجوع

در ادامه این آیین، شهردار اصفهان گفت: خوشحالیم گره کور مرز اصفهان و فلاورجان باز شد. این پل با عرض 11 متر و طول 330 متر با سرعت زیاد انجام شد. اکنون علاوه بر افتتاح این پل به دنبال تحقق نیم‌رخ غرب اصفهان کلنگ تقاطع غیرهمسطح رینگ چهارم را در کنار زندان به زمین خواهیم زد که این اتفاق تحولی بزرگ در منطقه به همراه دارد. قدرت‌اله نوروزی با بیان اینکه اگر این پل احداث شود، رینگ چـهـارم از کـنـار سپاهان‌شهر عبور می‌کند و به این تقاطع می‌رسد، تصریح کرد: عملیات اجرایی این تقاطع غیرهمسطح آغاز خواهد شد و پس از اجرای رینگ چهارم به سمت دولت‌آباد و سپس به پل شهید سردار سلیمانی می‌رسد. رینگ چهارم 80 کیلومتر است که در این منطقه می‌تواند محرک توسعه باشد و تأثیرات خوبی به همراه آورد. اوبا اشاره به اینکه با بـررســی‌هـــا و نظرسنجی‌هایی انـجـام‌شده شهرداری منطقه13 در برخورد با مردم و رضایت ارباب‌رجوع رتبه اول را کسب کرده است، بیان کرد: کسب این رتبه را به مدیر این منطقه و افرادی که با این مجموعه همراه بودند، تبریک می‌گوییم. شهردار اصفهان ادامه داد: امیدوارم این پیشرفت‌ها و اقدامات به سرانجامی خوش برسد. این منطقه ظرفیت زیادی دارد و با توجه به وجود کوه دنبه و قائمیه با حاشیه رودخانه زاینده‌رود ظرفیت تبدیل‌شدن نقطه بزرگ گردشگری را دارد که امیدوارم با همت شهرداری و مصوبات شورای شهر این کار نیز به نتایج خوبی برسد. نوروزی با تشکر از رئیس و اعضای شورای اسلامی که در اجرای مصوبات، شهرداری را یاری کردند، اظهار کرد: اگر مصوبات شورای شهر نبود دست شهرداری برای اجرای پروژه‌های متعدد بسته بود. امیدوارم شهردار و اعضای شورای دوره ششم اقدامات خود را بر اساس برنامه راهبردی «اصفهان 1405» پیش ببرند؛ زیرا این برنامه تمام راه‌ها را مشخص کرده است و اعضای جدید با گام برداشتن در این مسیر می‌توانند در راستای خدمت به مردم اقدامات خوبی انجام دهند.
او گفت: پس از گذراندن طرح «عید تا عید» همچنان افتتاح پروژه‌ها ادامه دارد و اکنون در منطقه13 چند اتفاق رخ می‌دهد. پل یزدآباد افتتاح شد و این اقدام خدمتی بزرگ به مردم بود و ما توانستیم این گره کور را باز کنیم؛ همچنین زیرگذر اندیشه اکنون کلنگ‌زنی شد که امیدوارم اتفاق‌های خوبی را در این زمینه شاهد باشیم. عملیات اجرایی مرکز کنترل ترافیک نیز آغاز شد که امیدوارم طبق جدول برنامه‌ریزی‌شده و مانند پروژه‌های گذشته این کارها نیز طبق برنامه پیش رود.

طراحی مرکز کنترل ترافیک شهر منحصربه‌فرد است

در ادامه معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار اصفهان در این آیین گفت: مرکز کنترل ترافیک فـعـلـی روی پارکینگ طالقانی قرار دارد و دارای فضای کوچکی است، به همین دلیل لازم است یک فضای مانیتورینگ برای تمام موارد ترافیکی موجود در شهر داشته باشیم. این پروژه در زمینی به مساحت سه هزار متر مربع و پنج سقف احداث خواهد شد.
مسعود بنده‌خدا افزود: این مرکز با طرحی گنبدی‌شکل و زیبا طراحی خواهد شد و با توجه به دسترسی و نزدیکی این مرکز به بزرگراه و مناره مخابراتی که در کنار آن احداث خواهد شد می‌تواند مانیتورینگ را به یک مکان منحصربه‌فرد در کشور تبدیل کند. با اجرای این پروژه، امکانات کاملی برای مانیتورینگ شهر اجرا می‌شود؛ همچنین امکان فوریت‌های اضطراری در هر شرایطی میسر است. به گفته او، مرکز کنترل نظارت می‌تواند از این مجموعه برای مرکز آتش نشانی استفاده کند؛ زیرا این مرکز می‌تواند به سرویس‌های مـختلـف شهـرداری خــدمـت‌رســانـی کـنـد.

مرکز کنترل ترافیک یکی از نیازهای شهر بود

در پایان، مدیر منطقه13 شهرداری اصفهان با بیان اینکه اکنون شاهـد افتتاح و کـلـنـگ‌زنـی پـروژه‌هــای مختلف منطقه13 هـسـتـیـم کـه امیدوارم برکـات ایـن پروژه بـه شهروندان اصفهان برسد، گفت: مرکز کنترل ترافیک یکی از نیازهای شهر اصفهان بود و چند سال به دنبال طراحی آن بودیم و امروز اعتبار خوبی برای آن پیش‌بینی شده که امیدوارم هرچه سریع‌تر این پروژه افتتاح شود. محمد شرفا تصریح کرد: از تمام افرادی که برای طراحی این پروژه تلاش کردند، تشکر می‌کنم؛ زیرا این پروژه با چالش‌های زیادی مواجه بود؛ اما خرسندیم که امروز کلنگ این پروژه نیز در منطقه13 بر زمین زده شد.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.