بهار دشتستان در تابستان 1400

افزایش آگهی‌های فروش ملک در محله دشتستان

تابستان 1400، بازار مسکن محله دشتستان را بهاری کرد. بررسی‌های میدانی حکایت از افزایش چشمگیر آگهی‌های فروش آپارتمان در محله دشتستان در طول تیرماه دارد. این افزایش عرضه باعث شده تا امروز بازار مسکن این محله تنوع بالایی داشته باشد؛ بااین‌حال دشتستان محله ارزان‌قیمتی نیست و ازنظر آپارتمان ارزان‌قیمت حرفی برای گفتن ندارد. با پول خرید آپارتمان‌های نقلی این محله می‌توانید یک آپارتمان متوسط یا بزرگ در بسیاری از محله‌های شهر بخرید؛ ولی اگر قصد خرید ملک در محله دشتستان را دارید، امروز فرصت کم‌نظیری در اختیار شماست.

شنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۰

آپارتمان‌های فروشی دشتستان در طول تیرماه به سه دسته کمتر از دو میلیارد تومان، دو تا چهار میلیارد تومان و بیشتر از چهار میلیارد تومان تقسیم می‌شوند. آپارتمان‌های کمتر از دو میلیارد تومان این محله اقتصادی هستند و برای خانواده‌های کم‌جمعیت یا افراد مجرد گزینه مناسبی هستند. در مقابل، آپارتمان‌های بالاتر از پنج‌میلیارد تومان دشتستان گزینه‌های مناسبی برای لاکچری‌نشینان هستند.

پایین‌رده‌های دشتستان

دومیلیارد تومان بودجه خوبی برای خرید یک آپارتمان نوساز و بزرگ‌تر از 100 مترمربع در بسیاری از محله‌های شهر است. در محله‌ای مانند کشوری با یک میلیارد و 600 میلیون تومان یک آپارتمان نوساز با متراژ بزرگ‌تر از 100 مترمربع می‌فروشند؛ ولی در محله دشتستان بازه قیمت زیر دو میلیارد تومان در سلطه آپارتمان‌های نقلی است. آپارتمانی 65 مترمربعی، یک خواب با 15 سال سن ساخت به قیمت یک میلیارد و 800 میلیون تومان، آپارتمانی 80 مترمربعی و پنج سال ساخت با قیمت یک میلیارد و 400 میلیون تومان و آپارتمانی 70 مترمربعی و 20 سال ساخت با قیمت یک میلیارد و 400 میلیون تومان ازجمله آگهی‌های فروش در محله دشتستان در طول تیرماه هستند. قیمت هر مترمربع آپارتمان نقلی در محله دشتستان از حدود 15 میلیون تومان شروع می‌شود و در مواردی کم به بالاتر از 30 میلیون تومان نیز می‌رسد. در بیشتر مشاهدات آپارتمان‌های نقلی و فروشی این محله عمر ساختی بالاتر از 10 سال دارند، به نظر می‌رسد سازندگان طی سال‌های گذشته تمایلی به ساخت آپارتمان نقلی در این بخش از شهر نداشته‌اند.

میان‌رده‌های دشتستان

دو تا چهار میلیارد تومان پول خرید یک آپارتمان لوکس و مجهز در بسیاری از محله‌های شهر اصفهان است؛ ولی در محله دشتستان با دو تا چهار میلیارد تومان باید یک آپارتمان به‌اصطلاح میان رده بخرید! آپارتمانی 120 مترمربعی و دو سال کار با قیمت سه میلیارد و 900 میلیون تومان، آپارتمانی 140 مترمربعی و نوساز با قیمت سه میلیارد و 700 میلیون تومان و آپارتمانی 115 مترمربعی و دو سال ساخت با قیمت سه میلیارد تومان ازجمله آگهی‌های فروش دشتستان در تیرماه بودند.
قیمت هر مترمربع از آپارتمان‌های میان‌رده در محله دشتستان بالاتر از 20 میلیون تومان است و در موارد خاص به بیش از 30 میلیون تومان نیز می‌رسد؛ درنتیجه دشتستان یک محله متوسط نیست. امروز قیمت هر مترمربع آپارتمان در محله‌های متوسط شهر از حدود 12 میلیون تومان آغاز می‌شود. با بودجه دو تا چهار میلیارد تومان می‌توانید صاحب یک آپارتمان بزرگ‌تر از 100 مترمربع با بیش از دو اتاق‌خواب در محله دشتستان شوید.

بالارده‌های دشتستان

چهارمیلیارد تومان به بالا قیمت آپارتمان‌های لوکس و لاکچری محله دشتستان است. این آپارتمان‌ها متراژ بزرگی دارند و به امکانات خوبی مجهز شده‌اند. بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد آپارتمان‌های بالاتر از چهار میلیارد تومان در محله دشتستان به‌خصوص اگر عمر کمی داشته باشند به امکانات خوبی مجهز شده‌اند و داخل آن‌ها طراحی زیبایی دارد.
آپارتمانی 160مترمربعی، سه خواب و یک سال ساخت، با قیمت پنج میلیارد و 500 میلیون تومان، آپارتمانی 200 مترمربعی و نوساز با قیمت شش میلیارد تومان و آپارتمانی 210 مترمربعی، نوساز و دارای امکانات لوکس با قیمت هفت میلیارد و 300 میلیون تومان از لاکچری‌های بازار مسکن دشتستان در طول تیرماه بودند. برخلاف گزارش‌ها در این محله آپارتمانی با قیمت بالاتر از 10 میلیارد تومان مشاهده نشد؛ ولی اگر روند افزایش مسکن ادامه‌دار باشد، سال آینده آپارتمان‌های سوپرلاکچری این محله بالاتر از 10 میلیارد تومان می‌روند.
آگهی‌های فروش آپارتمان‌های لوکس در محله دشتستان نشان می‌دهد قیمت هر مترمربع از آن‌ها بالاتر از 30 میلیون تومان است. با این اوصاف اگرچه قیمت ملک در محله دشتستان اختلاف زیادی با محله‌های متوسط شهر اصفهان دارد ولی با محله‌های لاکچری شهر نیز فاصله زیادی دارد.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.