دولت جدید اصفهان را دریابد

نورصالحی: تأمین آب شرب و کشاورزی، استمرار جریان آب در زاینده‌رود و احیای تالاب گاوخونی، هنوز محقق نشده است

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تقدیر از مجموعه بهداشت و درمان برای انجام واکسیناسیون مطلوب در روزهای اخیر، درخواست کرد با همکاری بسیج مردمی، دانشگاه علوم پزشکی و خیران حوزه سلامت، «کمیته مراقبت از بیماران در خانه» تشکیل شود. محمد نورصالحی در نطق پیش از دستور خود گفت: این پیشنهاد با توجه به تکمیل ظرفیت بیمارستان‌ها، برای بیمارانی که به حضور در بیمارستان نیاز ندارند، اما از نظر روانی باید تحت مراقبت باشند، مهم ارزیابی می‌شود.

دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۰

او همچنین با اشاره به آغاز فعالیت‌های سرپرست شهرداری اصفهان، اظهار کرد: سرپرست شهرداری که از پنجشنبه هفته گذشته مستقر شده است، فعالیت خود را از همان روز با سرکشی به مناطق و سازمان‌ها آغاز کرد که امیدواریم در ادامه نیز با تمام قوا و ظرفیت برای خدمت‌رسانی به مردم تلاش کند. او تأکید کرد: نباید در این مسیر وقفه‌ای ایجاد شود. باید مشکلات مردم و اموری که به عهده شهرداری است با سرعت پیش برود.

دولت اصفهان را دریابد

محمد نورصالحی در سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار و شهدای مدافع حرم، گفت: خبرنگاران تلاش‌ها و فرصت‌های دستگاه‌ها و مردم را منتشر می‌کنند. او با گرامیداشت مقام شهدای مدافع حرم، افزود: شهدای مدافع حرم در مظلومیت با ایمان و اعتقاد از حریم کشور اسلامی دفاع کردند و اگر اکنون امنیت در این کشور حاکم است مدیون ایثار این شهیدان و در رأس آن‌ها سردار شهید حاج قاسم سلیمانی هستیم که امیدوارم راه آن‌ها سرلوحه ما باشد.رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: دولت منتخب از هفته گذشته کار خود را آغاز کرد و می‌دانیم که راه سختی پیش‌رو دارد، پس برای موفقیت این دولت دعا می‌کنیم تا با سرعت بر مهم‌ترین معضلات کشور که اقتصاد و اشتغال است، فائق آید.
او از دولت سیزدهم درخواست کرد که رسیدگی به مشکلات ویژه شهر و استان اصفهان را سرلوحه اقدامات خود قرار دهد و تأکید کرد: به‌رغم وعده دولت‌های گذشته، تأمین آب شرب و کشاورزی، استمرار جریان آب در زاینده‌رود و احیای تالاب گاوخونی، هنوز محقق نشده است که انتظار داریم در دولت کنونی تحقق یابد.
نورصالحی افزود: دولت سیزدهم قوی و پابرجا بوده و امیدواریم در کنار توجه به سایر مسائل، در کنار مردم اصفهان هم باشد. او با تسلیت فرارسیدن محرم و دهه عزاداری سالار شهیدان، تأکید کرد: هم‌زمان با دومین سال محدودیت‌های کرونایی، مراسم دهه اول محرم را در نهایت خلوص و عشق به ائمه طاهرین برگزار می‌کنیم؛ اما با توجه به موج پنجم کرونا و مشکلات مربوط به آن، نیاز است برگزاری این مراسم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باشد. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: خود را موظف به شرکت در مراسم عزاداری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌دانیم و شهرداری نیز باید در جهت کمک به مردم، قوی و محکم در صحنه حضور داشته باشد.

تحلیف عضو سیزدهم

در جلسه علنی روز گذشته همچنین یکی از اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان تحلیف شد. محمدرضا فلاح که به علت بیماری از آغاز فعالیت شورای ششم شهر اصفهان امکان حضور در جلسات شورا را نداشت، دیروز با قرائت سوگندنامه، به‌عنوان عضو شورای اسلامی شهر تحلیف شد.

کمیسیون‌های شورا تشکیل شد

روز گذشته با رأی‌گیری در صحن علنی، نام و ترکیب اعضای هفت کمیسیون تخصصی شورای شهر اصفهان در دوره ششم مشخص شد. در دوره ششم کمیسیون اجتماعی و محیط‌زیست، حذف و به جای آن کمیسیون ویژه آب و مناطق کم‌برخوردار که پرجمعیت‌ترین کمیسیون شورا نیز محسوب می‌شود، تشکیل شد. ایجاد کمیسیون پایش و نظارت بر مصوبات شورا نیز تصویب و قرار شد اعضای آن رؤسای کمیسیون‌های تخصصی باشند. رؤسای این کمیسیون‌ها پس از انتخابات درون‌کمیسیونی انتخاب می‌شوند.
کمیسیون‌های شورای اسلامی شهر دوره ششم و ترکیب اعضای آن به این شرح است:
کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی: منوچهر مهروی‌پور، فرزانه کلاهدوزان، علی صالحی، رسول میرباقری و محمدرضا فلاح.
کمیــســـیــــون هــوشـــمنــدسازی و حمل‌ونقل شهری: محمدرضا فلاح، سیدامیر سامع، ابوالفضل قربانی، غلامحسین صادقیان و مجید نادرالاصلی.
کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری: عـــبــــاس حاج‌رسولی‌ها، مصطفی نباتی‌نژاد، مجید نادرالاصلی، احمدرضا مصور و علی صالحی.
کمـــیـســیـــون عـــمـران، معماری و شهرسازی: رسول میرباقری، محمد نورصالحی، عـــبــــاس حاج‌رسولی‌ها، ابوالفضل قربانی و مصطفی نباتی‌نژاد.
کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شـــهــــری: ســیدامــیـــر سامع، احمدرضا مصور، منوچهر مهروی‌پور، فرزانه کلاهدوزان و غلامحسین صادقیان.
کمیسیون ویــــژه آب و مــنـــاطــــق کم‌برخوردار: منوچهر مهروی‌پور، مصطفی نباتی‌نژاد، سیدامیر سامع، عباس حاج‌رسولی‌ها، غلامحسین صادقیان، علی صالحی، رسول میرباقری، احمدرضا مصور و مجید نادرالاصلی.
در جلسه دیروز همچنین اعضای کمیسیون ماده 100 به شرح زیر انتخاب شدند: محمدرضا فلاح، احمدرضا مصور، عباس حاج‌رسولی‌ها، مصطفی نباتی‌نژاد، رسول میرباقری، ابوالفضل قربانی، علی صالحی و سیدامیر سامع.برای کمیسیون حفظ و گسترش فضای سبز، سیدامیر سامع، برای هیئت حل‌اختلاف مالیاتی، ابوالفضل قربانی و مجید نادر الاصلی، برای عضویت در جلسات ماده 24 قانون نظام‌وظیفه عمومی، غلامحسین صادقیان و برای عضویت در شورای نام‌گذاری معابر شهر اصفهان، علی صالحی، رسول میرباقری و مصطفی نباتی‌نژاد انتخاب شدند.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.