هر لباسی متناسب شما نیست

رمز و رازها در لباس پوشیدن خانم‌های باردار

نوع لباس در هر سن و دوره‌ای متفاوت است. به خصوص خانم‌ها توجه داشته باشند که باید در دوران بارداری نکات مهمی وجود دارد که به چند مورد آن با نظر مریم صیامپور، مدیر و مربی یکی از آموزشگاه‌های طراحی دوخت و صنایع دستی می‌پردازیم.

چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۰

زمان تعویض سایز لباس

در سه ماهه اول نیاز نیست به فکر لباس بارداری باشید و کمد لباس شما نیاز به هیچ تغییر و تحول خاصی ندارد. چون معمولا افزایش سایز در این دوران اتفاق نمی‌افتد اما با ورود به ماه چهارم و پنجم با افزایش وزن و سایز روبرو می‌شوید. برای همین خوب است از چهار ماهگی به فکر لباس باشید.

ویژگی‌های لباس

سعی کنید لباسی که برای بارداری انتخاب می‌کنید چند تکه باشد. مثلا شامل یک بلوز یا پیراهن نخی و یک سارافون باشد. در فصل زمستان هم اگر از لباس پشمی یا جنس ضخیم استفاده می‌کنید، حتما زیر آن یک بلوز نخی بپوشید. اگر در بارداری شلوار می‌پوشید، حتما در قسمت شکم و ران از پارچه لاکرای یا ریون استفاده شده باشد. از پوشیدن شلوارهای تنگ در قسمت شکم و ران جدا خودداری کنید. اگر دامن یا پیراهن می‌پوشید، در انتخاب آن دقت کنید که تا روی زانو بلندتر باشد. زیرا بزرگ شدن شکم به تدریج لبه دامن را بالا می‌کشد و آن را کوتاه‌تر می‌کند.

جنس مورد انتخاب

برای انتخاب لباس، ابتدا باید به جنس آن توجه کرد. چون در دوران بارداری پوست حساس‌تر از همیشه است و با انتخاب لباس مناسب احتمال بروز هر گونه حساسیت پوستی را محدود می‌کنید. بهتر است در این دوران از لباس‌های جنس لاکرای یا ریون‌(هم لطیف است هم انعطافپ‌ذیر)، فرنل‌ (پارچه گرم و مناسب برای زمستان، لطیف و پنبه‌ای)، مخمل‌های پشت نخی و بافت‌های لطیف و ظریف استفاده کنید. از استفاده پارچه‌های پشمی، خشن و ضخیم که باعث حساسیت و ساییدگی می‌شود، پرهیز کنید.

رنگ مورد نظر

برای متناسب به نظر رسیدن و مخفی کردن چاقی‌های موضعی پیش از این توصیه می‌شد که از رنگ‌های تیره استفاده کنید. اما بارداری دوران درخشان شماست. لزومی ندارد بخواهید چیزی را پنهان کنید. پس به جای استفاده از رنگ‌های تیره که موجب افسردگی می‌شود، با خیال راحت از رنگ‌های شاد و پارچه‌های طرح‌دار با گل‌های برجسته و رنگی و هر پارچه‌ای که لبخند بر روی لب‌تان می‌آورد، استفاده کنید!

 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.