مسئولیت مهم تارتار برای ذوب آهن لیگ بیست و یکم

گاندوهای اصفهانی با سرمربی جدید به لیگ آینده می‌روند

سرانجام گمانه زنی‌ها به واقعیت پیوست و مهدی تارتار با حضور در باشگاه ذوب آهن و امضای قرارداد با تیم اصفهانی، در لیگ بیست و یکم هدایت ذوبی‌ها را برعهده خواهد داشت. پیش از پایان رقابت‌های لیگ بیستم، مجتبی فریدونی، مدیرعامل باشگاه ذوب آهن تاکید کرد برای فصل آینده نیز با مجتبی حسینی همکاری خواهند کرد که این موضوع در آن مقطع به نوعی تقویت روحی کادر فنی محسوب می‌شد اما در عمل تاثیری در نتایج تیم ذوب آهن نداشت و این تیم حتی بازی پایانی لیگ را هم که ارتباط مستقیمی به بقای این تیم در لیگ برتر داشت را باخت.

چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۰

با توجه به باخت های متوالی تیم سایپا در لیگ، ذوب آهن در لیگ برتر ماندنی شد؛ اما به فاصله کوتاهی پس از خاتمه لیگ، مدیرعامل باشگاه اعلام کرد هیئت مدیره تمایلی برای ادامه همکاری با مجتبی حسینی ندارد و در ادامه نیز مطرح شد شش گزینه سرمربیگری مدنظر باشگاه اصفهانی هستند.

در بین گزینه‌های مطرح شده، مهدی تارتار، سرمربی فصل گذشته تیم پیکان و جواد نکونام، سرمربی فصل گذشته تیم فولاد مطرح ترین‌ها بودند که البته با توجه به قهرمانی تیم خوزستانی در لیگ برتر، نکونام نسبت به رقیب خود از اقبال بهتری نزد هواداران و فوتبال دوستان برای برعهده گرفتن هدایت تیم اصفهانی برخوردار بود اما طی روزهای گذشته گمانه زنی برای به توافق رسیدن ذوب آهن با مهدی تارتار بالا گرفته بود و در نهایت هم این مربی با تیم ذوب آهن به توافق رسید.

پیش‌تر تصور می‌شد تارتار با پیکانی‌ها لیگ را ادامه دهد اما آن طوری که به نظر می‌رسد پیشنهاد ذوب آهن بهتر از خودروسازها بوده و این مربی مسیرش را به سمت اصفهان تغییر داده است، البته تارتار در دوران بازیگری سابقه حضور در اصفهان را دارد و زمانی هم بازی کریم قنبری و عباس سروری در تیم سپاهان بوده است و هواداران قدیمی فوتبال نصف جهان بازی‌های او در ورزشگاه تختی را حتما به یاد می‌آورند.

تارتار که در مدت حضورش در تیم پرسپولیس در فوتبال ایران معروف شد، به واسطه فیروز کریمی، پدر همسرش خیلی زود به عرصه مربیگری وارد شد و با تیم پارس جنوبی به لیگ برتر صعود کرد. تارتار در اولین فصل حضور با تیم پارس جنوبی، به رتبه پنجمی رسید که عملکرد خوبی برای یک مربی جوان محسوب می‌شد. تارتار یک فصل دیگر نیز با پارس جنوبی ادامه داد اما نتوانست نتیجه سال اول را حفظ کند.

نفت مسجد سلیمان مقصد بعدی این مربی بود و در لیگ نوزدهم سکان هدایت تیم خوزستانی را برعهده گرفت و با این تیم به رتبه هشتمی لیگ رسید که عملکرد خوبی برای این تیم به حساب می‌آمد. برای لیگ بیستم، تارتار به پیکان تهران رفت و در ادامه موفقیت‌هایش در فوتبال ایران با این تیم به رتبه هفتم لیگ برتر رسید تا یک آمار خوب دیگر را از خود برجای بگذارد و همین عملکرد خوب با تیمی که بازیکن خاصی در اختیار نداشت، یک موفقیت به حساب می‌آمد و باعث شد تا مدیران باشگاه ذوب آهن به سراغ این مربی بروند.

با وجودی که تارتار در لیگ برتر سابقه چند فصل فعالیت را دارد و با تیم‌هایش هم خوب نتیجه گرفته، اما برآیند توافق این مربی با تیم ذوب آهن در بین اهالی فوتبال استان چندان مناسب نبوده است و در گروه واتساپی کانون مربیان اصفهان، نسبت به این انتخاب واکنش‌ها بیشتر منفی بوده است، با این حال تجربه تارتار با تیم‌هایی چون پیکان و نفت مسجد سلیمان این امیدواری را ایجاد کرده که با تیم ذوب آهن نیز عملکرد قابل قبولی را ارائه کند.

گاندوهای اصفهانی طی دو لیگ نوزدهم و بیستم، درگیر کابوس سقوط بوده‌اند و طی دو فصل، پنج مربی را به خدمت گرفته اند که قطع همکاری با هرکدام از لحاظ بار مالی، سنگین بوده است اما از لحاظ نتیجه‌ای، یک تیم در حال سقوط محسوب شده و هیچ نشانی از آن تیمی که به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید، ندارد.

 پایان رسیدن لیگ، خبرهایی از جدایی چند بازیکن کلیدی ذوب آهن چون فرشاد محمدی مهر و وحید محمدزاده مطرح شده و مهدی تارتار باید در این مقطع اولویت اولش را حفظ شاکله موثر فصل گذشته تیم ذوب آهن بگذارد و با توجه به سهمیه‌هایی که برای خرید بازیکن لیگ برتری و زیر گروه در اختیار دارد، تیم قدرتمندی را مهیای حضور در لیگ بیست و یکم کند.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.